
Нещодавно кілька нардепів, в тому числі і наша землячка Марія Матіос, внесли на розгляд ВР законопроект про введення 17-відсоткового гастрольного збору на виступи іноземних артистів. Організатори концертів мають його сплачувати у Державну податкову службу протягом 20 календарних днів після проведеного заходу. Виручені кошти пропонують розподіляти між місцевими бюджетами (30%) та бюджетом Міністерства культури України (70%).
– Цей законопроект чітко регламентує 17-відсотковий збір з усіх вторгованих коштів, незалежно від того, аншлаг це чи ні, і стосується всіх артистів (усього, що є комерційним), за винятком українських, – розповідає «Погляду» Олег Сандуляк, власник Чернівецької концертної агенції. – Оскільки сьогодні і так організовувати концертну діяльність стало досить нерентабельно, то з впровадженням такого податку, гадаю, концерти будуть одиничні і що бюджет з цього не виграє, то це вже точно.
– Мотивують введення цього законопроекту тим, що начебто хочуть підтримати український ринок. Насправді це не так. Краще задля підтримки вітчизняних артистів давати їм в оренду той же Палац «Україна» не за 200 тисяч, а скажімо, втричі дешевше. Тобто не робити недоступними закордонних зірок, а зробити вигідні умови для вітчизняних, – переконаний О. Сандуляк.
За його словами, якщо закон набуде чинності, ціни на квитки на іноземних знаменитостей зростуть пропорційно до сплати цих відсотків і, звичайно, це ляже на плечі кінцевого споживача.
За кордоном квитки на концерт світових знаменитостей втричі дешевші, ніж в Україні
– Вартість квитків на знаних світових артистів в Україні одна з найвищих, – констатує О. Сандуляк. – Зараз склалася цікава ситуація щодо концертів таких зірок, як Джо Кокер, Стінг, Елтон Джон… Українці, які відвідують такі виступи (їх також організовують і у столиці), можуть собі дозволити піти на подібний захід і в інших країнах. Адже вартість цих же квитків за кордоном у середньому втричі дешевша, ніж в Україні. А з введенням 17-відсоткового податку, різниця, напевно, буде майже в чотири рази.
– Те, що бюджет треба поповнювати – очевидно і зрозуміло, але не драконівськими способами. Все ж таки правильно, щоби економічні законопроекти писали економісти, тоді все буде у нашій державі добре, – наголошує підприємець.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар