
Зазвичай поїздка до Яремчі є обов’язковою екскурсією у школярів. І недарма, адже в цьому затишному місті можна знайти розваги на будь-який смак. Є відомі печери Довбуша, цікаві музеї, сувенірний ринок, а також гори та водоспад.
Цей маршрут чудово підходить для одноденної подорожі. Дорога не дуже довга, її легко витримають діти. І навіть якщо ви вже були в Яремчі, нові враження всеодно матимете. Крім того, не варто зупинятися лиш тут, радимо проїхати ще декілька кілометрів і відвідати водоспад Гук у Татарові, а також с. Паляниця із славнозвісним «Буковелем».
До Яремчі за сувенірами та гостинцями
Довідка
Назвали «Гук», бо він гучний
Гук, або Женецький Гук – чи не найвідоміший карпатський водоспад, він на лівій притоці Пруту – Женець, між селами Микуличин та Татарів Івано-Франківської області. Лише 5 км від траси на території Карпатського національного природного парку.
Місцеві жителі назвали водоспад «Гук» через те, що шум води від нього чути далеко. Чудо природи утворилося не так давно, у післявоєнні роки. Розташований на висоті 900 метрів над рівнем моря, висота – 15 м.
Цікаво, що дорогою до водоспаду можна побачити резиденцію третього президента України – Віктора Ющенка.
Пробій – найпопулярніший карпатський водоспад
Пробій, або Яремчанський водоспад у самому центрі Яремчі і є чи не найпопулярнішим карпатським водоспадом, адже дістатися до нього легко. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут.
Над водоспадом побудовано міст заввишки 20 м, з якого можна зробити чудові фотографії. Нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією. Поруч парк, де можна прогулятися. Є ресторани, а також можна придбати сувеніри.
Поїздки до Яремчі – найпопулярніші екскурсії серед школярів та студентів. Адже дорога недалека, а побачити можна чимало. Та ми розглядатимемо це місто як одну із зупинок туру.
- Маршрут Коломия – Яремче - Паляниця «Буковель» зараз найпопулярніший. Для дітей вартує щонайменше 250 гривень з дитини, - туристичний агент, організатор мандрівок Вадим Юркович. – Це за дорогу, питну воду і деякі екскурсії. Та зазвичай мандруємо лише до Коломиї – у Музей писанки та Яремчі – до печер Довбуша Адже дітям треба відпочивати, а програма і без того насичена для них. Виїжджаємо із Чернівців о 5:30, повертаємося приблизно о 18 годині.
Охочим вирушити у подорож на власному авто радимо теж виїхати спозаранку, адже в наших планах відвідати ще дві місцини. Дорогою варто все ж відвідати Музей писанки у Коломиї, де зібрано понад 6000 писанок з усієї України і навіть світу. Утім, не варто затримуватися, попереду ще багато цікавого.
Друга зупинка – місто Яремча. Тут можна смачно поїсти, є безліч колоритних ресторанів із гуцульською кухнею. Далі вирушаємо на водоспад Пробій, якій неподалік траси у мальовничому парку. Спуститися до водоспаду можуть навіть діти, оскільки підхід досить зручний. У Яремчі є ще два водоспади - Жонка та Дівочі сльози.
Тим, хто полюбляє активний відпочинок, краще прогулятися до скель Довбуша, де за легендами бував опришок Олекса Довбуш. Є спеціальний маршрут на 4 кілометри, який називається «Стежка Довбуша». Варто підготуватися, аби подолати його, доведеться витратити щонайменше 3 години, бо місцями є важкі підйоми, а ще ж треба пофотографуватися, перепочити.
Не варто покидати Яремчу, не побувавши на сувенірному ринку, який прямо біля траси. Тут можна придбати і просто побачити багато цікавого: знайти подарунки та різноманітні гуцульські смаколики.
Якщо є вдосталь часу, у місті можна відвідати Музей імені митрополита А. Шептицького, а також етнографії та екології Карпатського краю.
Татарів порадує водоспадом Гук
Далі вирушаємо трасою через село Микуличин до Татарова. Обидва населені пункти дуже гарні: навколо гори, річка. До речі, охочим зупинитися на ніч, радимо обирати саме ці місця, адже тут здають житло значно дешевше, ніж у Яремчі, або на території «Буковелю» (с. Паляниця).
Проїзд до водоспаду Гук пролягає біля в’їзду до Татарова. Це заповідна зона. Якщо ви на власному авто, доведеться заплатити за в’їзд на пункті пропуску зі шлагбаумом. Та можна йти і пішки, хоча це досить довго, тому радимо все ж під’їхати ближче. Ви відразу побачите дуже гарні комплекси відпочинку та славнозвісну резиденцію Віктора Ющенка (вона і справді варта уваги, - авт.).
Під’їхати зовсім близько навряд чи вдасться, адже дорога досить погана. Утім, трохи прогулятися якраз добре, бо дорогою можна побачити багато чудових краєвидів – вздовж стежки протікає невеличка гірська річка, довкола височіють гори.
На самому водоспаді зазвичай досить багато людей. Можна просто піднятися до нього кам’яними глибами, та варто бути обережним адже вони слизькі і круті, можна впасти. З боків від водоспаду є спеціальні сходи та місточок – піднявшись, можна ближче побачити красу цієї пам’ятки природи.
До Паляниці розважатися
З Татарова до Паляниці лише 10 км, тому не завітати туди – гріх. Тим паче, що молоді там буде особливо цікаво, на території курорту «Буковель» пропонують безліч розваг.
- Після водоспаду Гук приїхали у Паляницю і не пошкодували. Адже тут Влітку пропонують багато цікавого, - каже чернівецький турист Валерій Чорний. - Можна помилуватися краєвидами на оглядовому колі, а також покататися на гірському велосипеді, мотоциклі, повчитися верхової їзди, скелелазіння і багато іншого. Звичайно, усе це за окрему плату. Наприклад, скелелазіння – 30 грн. за два підйоми, день прокату велосипеда – 350 грн.
Маршрут Чернівці – Яремча чи не найпопулярніший серед молоді. Та слід продовжити його до Татарова та Паляниці
Звичайно, плата за розваги досить висока, але курортом цікаво просто прогулятися, тут гарно, багато сувенірних крамничок, можна смачно пообідати. Тож якщо з фінансами туго, радимо відвідати хоча б оглядове коло – незабутні враження гарантовано.
Загалом, така подорож буде до смаку будь-кому, дорога не далека, а цікавого всілякого багато. А якщо ви не бажаєте витрачати гроші на ресторани, візьміть із собою обід. Легко знайдете безліч чудових гірських галявин, де можна зупинитися на пікнік.
Ірина БЄЛОВА
Знайти місце для відпочинку в Яремче ви можете на сайті Karpaty.ua.
Чимало туристів приїжджають в Яремчу саме для того, щоб завітати на сувенірний ринок, адже тут можна придбати подарунок і смачненьке. Фото з архіву «Погляду»

Як доїхати
Від Чернівців до Яремчі автівкою їхати приблизно 130 кілометрів – це трохи більше 2 годин. Та враховуючи те, що дороги від Снятина дуже погані, часу піде значно більше. Їхати слід до Снятина, а далі до Заболотова, Коломиї та Яремчі. Далі від Яремчі до Татарова лише 20 кілометрів прямою трасою, а від Татарова до Паляниці ще 10 км. Та дістатися легко і автобусом. Щодня в цьому напрямку курсують автобуси на Чернівці - Ужгород, Чернівці - Хуст, які зупиняються в Яремчі, а на бажання пасажира і в Татарові та Паляниці. Вартість квитків помірна – в середньому від 40 гривень. А поціновувачі романтики можуть вирушити до Коломиї автобусом, а далі потягом до Яремчі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар