
Відколи у мешканців Чорнівки Новоселицького району з’явився газ, справно за нього сплачують, адже цієї вигоди у селі чекали роками. Тому коли на початку вересня селянам почали отримувати листи від невідомої їм газової компанії з вимогою сплатити борги, люди були просто шоковані. А декому, у кого сума боргу становила не одну тисячу гривень, навіть медична допомога знадобилась.
Листи-повідомлення місцевим мешканцям розіслало ДП «Газ України», яке ліквідували ще рік тому. Загалом їх на село, зі слів місцевої поштарки, прийшло 150. Одне із таких повідомлень отримав і пенсіонер Сергій Черниш. У листі, за підписом директора ДП "Газ України", йдеться про те, що він, станом на 31 липня 2011 року заборгував підприємству 1132 гривні за спожитий газ. У разі несплати цих грошей, на пенсіонера пригрозили подати до суду.
Такі ж листи-попередження прийшли і мешканцям інших населених пунктів району – с. Зелений Гай та Мольниця
– Звідки взялася заборговність – не розумію. Я платив справно, як підтвердження маю всі квитанції. І взагалі, що це за підприємство і який воно до мене має стосунок – невідомо. Я укладав угоду із ПАТ "Чернівцігаз", відтак їм і платив, – розповідає чоловік.
Аби з'ясувати ситуацію, адже сума чимала, пенсіонер звернувся до районного управління з газопостачання та газифікації з проханням надати інформацію щодо заборгованості. Там отримав письмову відповідь, у якій начальник управління Василь Дущак повідомив, що заборгованості у нього немає.
Коментарі до теми
Заборгованість, яку мені нарахувало ДП «Газ України», становить трохи більше сотні гривень. Але я платила завжди вчасно, у мене і квитанції є. Ми з чоловіком живемо вдвох, обоє пенсіонери. Ходити і зясовувати, що це за борг, не маємо змоги. Мені взагалі ходити важко, маю проблеми зі здоров'ям. Знаю, що і синові моєму також прийшов лист із вимогою заплатити. І хоча у повідомленні нам погрожували судом, платити нічого не збираюся, бо до цієї організації нічого не маю.
Лист прийшов приблизно два тижні тому. Одразу поїхав до Новоселиці, аби з'ясувати, у чому річ. Там сказали, що я ніякої заборгованості не маю. На конверті й на самому повідомленні було зазначено адресу і реквізити підприємства, але не було ані печаток, ані підписів. Не полінувався і поїхав до Чернівців, за адресою, вказаною на конверті. Проте там так нічого конкретного з'ясувати не вдалося. Зазначили лише, що борг виник, коли я, буцімто переходив із обслуговання однією компанією на іншу. Але я не змінював постачальника, відколи користуюся газом. Платити нічого не збираюся.
– Написав листа і директору "Газ України" Івану Козарю. Попросив, аби пояснив, де взявся цей борг. Проте відповіді досі не отримав, – додав С. Черниш.
Цікаво, що сплачувати борги за газ, за який люди вже заплатили, вимагають на рахунок компанії, якої не існує вже рік.
Директор ДП "Газ України" Іван Козар, до якого "Погляд" звернувся з проханням прокоментувати ситуацію, пояснив, що заборгованість у людей з'явилася ще 2007-2008 року. Тоді саме відбувався процес розподілу територій обслуговування між ДП "Газ України" й ПАТ "Чернівцігаз".
– Так сталося, що у той час у Чернівцігазу не було палива, й аби не залишати людей без цієї вигоди, його їм постачало наше підприємство. Однак розраховувалися селяни за цей газ не з нами, а з тим підприємством, з яким уклали угоди. Оскільки ПАТ"Чернівцігаз" нам, ясна річ, ці гроші не поверне, цей борг ми нарахували споживачам, – коментує І. Козар. – Проте людям не варто турбуватися, що вони буцімто сплатять за той самий використаний газ двічі. Суму, яку вони повернуть нам, їм зарахують як авансовий платіж у Новоселицькому районному управлінні з газопостачання та газифікації.
Звісно, зі звичайних споживачів гроші стягнути набагато легше, ніж з газопостачальної компанії, на яку працює ціла армія досвідчених юристів. Однак, виявилося, з'ясувати фінансові питання із ПАТ "Чернівцігаз" ДП "Газ України» навіть не намагалося.
Зі слів начальника Новоселицького районного управління з газопостачання та газифікації Василя Дущака, вони готові обговорити це питання, але ж до них ніхто ніяких претензій не мав.
– У мешканців Чорнівки заборгованості за спожитий газ немає. Це можу підтвердити документально. Тож змушувати їх платити невідомо звідки взяті борги – не лише неправильно, але й незаконно, – каже чиновник. – Тим паче, ці люди ніколи не були абонентами ДП «Газ України». Щодо того, що гроші, які споживачі сплатять цій компанії, як борг буде зараховано їм як авансовий платіж – нонсенс. Ніхто такого не робитиме.
Чого це раптом газопостачальна компанія згадала про борги п'ятирічної давнини лише зараз – загадка. ДП «Газ України» фактично припинило діяльність 2011, проте наразі ще триває процес ліквідації. Тож цілком можна припустити, що під час аудиторської перевірки виявили певну недостачу газу і тепер підприємство шукає, як її покрити. Такої ж думки дотримуються, й власне, мешканці Чорнівки, яких зробили боржниками.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар