
Знецінені вклади колишнього Радянського Союзу Ощадбанк виплачує й далі. Проте, попри нібито спрощену схему виплат і відсутність необхідності стояти у черзі до каси, як це було два роки тому, охочих забрати свої гроші, на диво, не так вже й багато. За весь час, що тривають виплати "вітіної" тисячі, актуалізували свої вклади тільки трохи більше половини вкладників. А забрали готівку, за інформацією Чернівецького обласного управління Ощадбанку, лише 25 тисяч 600 осіб. Загалом же на Буковині майже 59 тисяч тих, хто втратив гроші на початку 1990-х.
Таку байдужість експерти пояснюють кількома чинниками. По-перше, кажуть вони, через рівень інфляції ця тисяча вже мало чого варта і, скажімо, молодь не бачить змісту витрачати час і зусилля, аби її забрати. По-друге, через надто складну й заплутану процедуру отримання вкладу, зрозуміти яку людям старшого віку, а їх більшість, просто несила.
До речі:
З першого вересня Ощадбанк розпочинає реєстрацію вкладників, дані про яких не було внесено до “Реєстру вкладників заощаджень громадян”, а також актуалізацію тих вкладників, дані про яких внесено до «Реєстру вкладників заощаджень громадян» та які отримали 2008 року компенсацію в повному обсязі
З папірцями бігав майже місяць
Чернівчанин Борис Гуменюк почав займатися актуалізацією свого вкладу, щойно підійшла його черга. Однак, навіть попри, це майже місяць носився з папірцями, доки отримав свою картку. Головна проблема чоловіка полягала у тому, що вклад його у відділенні банку в Полтавській області.
– У відділенні банку поцікавився, що і як маю робити. Там мені пояснили, що треба зняти копії документів й написати доручення. Все це надіслати довіреній особі, яка й здійснить акуталізацію за місцем знаходження вкладу, – розповідає Б. Гуменюк. – Уточнив, чи потрібні при цьому оригінали цих документів, відповіли, що ні. Коли ж моя родичка, котрій я довірив справу, прийшла до відділення банку, там у актуалізації відмовили, мовляв, копії треба завірити у нотаріуса й до них додати оригінал паспорта. А ще порадили, знайти спосіб приїхати до відділення й розібратися із цим особисто. Змісту їхати не бачив, адже дорога обійдеться більш, ніж у половину того вкладу. Навіщо було так ускладнювати процедуру – не розумію. Тим більше, впевнений, таких як я є чимало. Зрештою, виявилося, що провести актуалізацію можна й у Чернівцях. Достатньо було просто прийти з копіями й оригіналами паспорта, ідентифікаційного коду і ощадкнижок. Відтак і гроші можна отримати тут.
Вкладникам Ощадбанку СРСР обіцяють другу тисячу
Забрати вклад за дорученням – місія майже нездійсненна
Борису Гуменюку вдалося отримати свої гроші тільки завдяки своїй наполегливості. Однак що ж робити тим, хто фізично не має змоги бігати відділеннями з паперами.
Забрати свої гроші для пенсіонерки Валентини Гаврилової виявилося справді проблематично, адже жінка не може пересуватися самостійно. Як і п. Гуменюк, вона написала доручення на свого сина, аби той вирішив питання. Проте і їй також актуалізувати вклад відмовлялися, вимагали оригіналів документів. Звісно, до іншої області документи ніхто не повіз. Владнати справу вдалося лише за наявності копій, проте у відділенні попередили, забрати гроші пенсіонерка не зможе, доки не пред'явить оригінали ощадкнижок та паспорта.
Директор Чернівецького обласного відділення ВАТ "Ощадбанк" Ганна Теслюк пояснила, справді, раніше оригінал паспорта власника вкладу був необхідністю, навіть якщо діяли за дорученням. Зараз же для здійснення процедури актуалізації достатньо копій документів та паспорта довіреної особи.
Юлія ХОРОШУН
Більшість свою "вітіну" тисячу подарує державі
Забирати тисячу чи ні – особиста справа кожного. Пенсіонери, впевнений, здебільшого намагатимуться гроші повернути, бо для них ця сума чимала. Щодо молоді, то вона навряд чи заради цієї тисячі витрачатиме зусилля та час. Вважаю, що більшість вкладників гроші все ж таки не забере. Всі ці виплати – звичайний піар перед виборами й владники очікували на більший ажіотаж.
Зрештою, урядова тисяча суттєво знецінилась відтоді, як почали її видавати. Після виборів, швидше за все, вона знеціниться ще. Навіть зараз ця сума, по суті, мало чого варта.
Щодо заклику Президента залишати гроші у банку на депозиті, то це досить раціональна пропозиція. По-перше, Ощадбанк є державною фінустановою, ключовою. А отже банк надійний. 17 відсотків річних, під які банк пропонує депозит, досить нормальний відсоток, навіть якщо рівень інфляції сягне 10 відсотків.
Як забрати свій вклад з іншої області
1. До будь-якого відділення банку принести паспорт, ідентифікаційний код, ощадкнижку (якщо вклад успадкували, то ще й свідоцтво про спадщину)
2. Заповнити форму №143 і відправити її за адресою місця знаходження вкладу
3. Якщо цим займатиметься хтось інший, достатньо копій згаданих документів і доручення
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар