
Нині реалії в країні впливають на всі сфери життя не лише дорослих, але і дітей. Школярів замість того, аби навчатися іноземних мов, творчості чи інших речей, потрібних освіченій людині у сучасному світі, навчатимуть любити і захищати Вітчизну.
- Через ці події, які переживаємо, робиться акцент на військово-патріотичному вихованні учнів. Тому буде запроваджено години для предмета «захист Вітчизни». Цього року на цей предмет буде відведено півтори години на тиждень і рекомендовано знаходити ще півгодини за рахунок годин варіативної складової. Тобто два уроки на тиждень буде відведено для захисту Вітчизни, - каже директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.
Щоправда, як саме це відбуватиметься, та хто вчитиме дітей, уявлення складається досить розмите, оскільки і кадрів фахових не додасться, і навчальні плани поки не особливо змінилися.
Замість того, аби навчатися іноземних мов, творчості чи інших речей, дітей навчатимуть любити і захищати Вітчизну
- Взагалі у нас дещо покращилася база, ми закупили муляжі гвинтівок та автоматів. Що ж до того, хто буде вчити школярів, то по можливості беремо тих, хто має право вчити, відставних кадрових офіцерів. Фактично наразі майже всі школи кадрами забезпечені. Там додалося лише декілька годин, тому ті, хто навчав, ті і будуть навчати. Себто кадрової проблеми фактично не існує. Сам навчальний процес має відбуватися згідно з навчальним планом у старших класах. Та не можна говорити про те, що з’явився новий предмет, він існував і досі, просто збільшилась кількість годин, - розповідає начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк. – Збільшення уваги до предмета «захист Вітчизни» пов’язане ймовірно з тими реаліями, які нині є в країні, коли захищати Вітчизну немає кому.
Батьки оцінюють нововведення у навчальній програмі двояко. Хтось вважає його непотрібним і безглуздим, а хтось сприймає як невід’ємну частину патріотичного виховання.
- У мене двоє синів навчаються у старших класах, займаються спортом та успішність добра. Думаю, замість того, аби вводити зайві години такого предмета як «захист Вітчизни», краще би збільшили кількість годин іноземної мови чи іншого предмета, який згодиться дітям для вступу у вузи та для майбутньої спеціальності, - каже чернівчанка Лариса Крупка. – Що ж до ДПЮ, то цього повинні навчати у спеціалізованих профільних навчальних закладах, адже захищати державу мають кадрові військові, а не школярі.
Натомість чернівчанин Ігор Бурлак, в якого донька і син навчаються у сьомому та восьмому класі, вважає, що захисту Вітчизни є необхідним і збільшення таких уроків – це дуже добре.
- Нам не вистачає патріотизму, не вистачає вміння і бажання відстоювати свою державу, а тому міняти ситуацію потрібно починаючи з дитячого садочка, школи – інакше, нічого хорошого на нас не чекає, - переконаний чернівчанин. - Думаю, введення предмета «захист Вітчизни» – це крок у правильному напрямку, крок до виховання гідного молодого покоління.
Так чи інакше, а предметові в наших школах бути. А раціонально це чи ні, покаже час.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар