
Люди, котрим доводилося стикатися з цим захворюванням, описують свої відчуття так: "як слон наступив на ногу", або "ніби рак вхопив клешнею за палець". Врослі нігті – неприємна недуга, адже заважає вільно рухатися, а процес лікування тривалий і вимагає терпіння. Однак якщо запам'ятати кілька простих правил, ускладнень можна уникнути.
Найбільше хворіють підлітки і вагітні жінки
Врослий ніготь, або оніхокриптоз – це захворювання нігтя, коли відбувається вростання нігтьової пластини в бокову частину нігтьового валика. Така патологія трапляється у багатьох людей і розвивається переважно на великих пальцях стоп. Найбільш часто оніхокриптоз спіткає підлітків і вагітних жінок.
Причинами вростання нігтя можуть бути:
– неправильне, занадто глибоке (коротке) обрізання нігтів;
– носіння вузького взуття, особливо в поєднанні з високими підборами;
– вроджена схильність до надмірного росту м'яких тканин;
– плоскостопість;
– різні грибкові захворювання нігтів;
– непрофесійно виконаний манікюр чи педикюр;
– запальні захворювання;
– травма пальця;
– стан імунної системи людини.
– Захворювання розпочинається з болю у місці вростання нігтя під час ходи, особливо в тісному взутті. Під час розвитку запального процесу з’являється почервоніння та набряк нігтьового валика, – лікар-дерматовенеролог Чернівецького обласного шкірвендиспансеру Наталя Волошина. – Якщо лікування не розпочати вчасно, то відбувається утворення і виділення гною з-під нігтьової пластини, що може супроводжуватися потовщенням нігтьового валика і кровотечею. Особливо небезпечні ці стани для людей, що страждають на цукровий діабет мають і порушення кровообігу в ногах, оскільки зараження легко може призвести без лікування до розвитку гангрени великого пальця.
Якщо правильно стригти нігті, захворювання можна уникнути
Основна причина захворювання – неправильне підрізання нігтів. Їм необхідно надавати квадратної форми, ледь закруглюючи кінчики.
Медики пропонують лікувати хвороби шлунку Кока-колою
Якщо у людини нігті вростають регулярно, то перш за все треба відмовитися від вузького та незручного взуття, коротко не стригти нігті, вилікувати наявні грибкові захворювання нігтів та проводити профілактичні процедури для попередження рецидивів. Аби запобігти інфікуванню, можна декілька разів на день протирати нігті розчином хлорфіліпту.
На початковій стадії хвороби рекомендують застосовувати щоденні ванночки з ромашки аптечної: 6 столових ложок цвіту заливають 2 л окропу, накривають посуд кришкою і настоюють 1 годину.
Радикальний метод лікування - видалення нігтя
Сучасна медицина пропонує кілька способів вирішення проблеми оніхокриптозу, каже пані Волошина. Консервативне лікування можливе лише на першій стадії врослого нігтя. Це лікування тривале, полягає у виведенні кута нігтя з-під нігтьового валика за допомогою ватних турунд (гнотиків), пластикових трубочок, або виправлення форми нігтя за допомогою спеціальних пластин. Протягом всього курсу лікування потрібно носити широке, вільне взуття, обмежувати фізичні навантаження.
Найбільш радикальним хірургічним методом лікування є крайова резекція (видалення) нігтьової пластинки із зоною росту та електрокоагуляцією рани або, за певних показань, видаляють цілу нігтьову пластину.
Екзему можуть спровокувати навіть квіти
Цього всього можна уникнути, якщо правильно та регулярно доглядати за своїми нігтями, щоб не допустити вростання. Місця випадкових порізів треба обробляти перекисом водню або йодною настойкою. Педикюр необхідно проводити чистими продезінфікованими або одноразовими інструментами, після чого робити легкий масаж стоп і пальців ніг з живильним кремом. Для профілактики розвитку і рецидиву врослого нігтя необхідно уникати дуже короткого його обрізання, особливо з боків, не носити тісне взуття.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар