
Щоправда, свідомих та небайдужих до спорту бізнесменів у Чернівцях – обмаль
Ольга ШУПЕНЯ
shupenia@ukr.net
Любов до спорту, а саме кікбоксингу, допомогла Володимиру Палію стати кандидатом у майстри спорту, хорошим тренером (з боксу, кікбоксингу, тайського боксу) та навіть керівником оздоровчо-спортивного комплексу «Авангард».
– Окрім того, я є президентом Чернівецького обласного об’єднання «Федерації таекван-до», – додає В. Палій. – Наша організація з 2007 року орендує в департаменті економіки міськради приміщення під спортивний комплекс. Звичайно, передував цій події спеціальний конкурс, який ми успішно виграли і… затяжні ремонтні роботи. Адже при укладанні угоди щодо оренди, нас зобов’язали виконати фасадні роботи та перекрити дах. А ось внутрішній ремонт приміщення виконали з власної ініціативи. Проте без благодійників – успішних підприємців краю, які зголосилися нас матеріально підтримати, ми б цього не досягли. Близько десяти небайдужих до спорту і наших нагальних потреб бізнесменів допомагали чим могли. Особливо хочу відзначити депутата міськради і директора «Юридичної фірми Ткач і Ко» Василя Ткача, який зробив основний внесок, близько 80 відсотків від затраченого.
До речі, для дороговартісного ремонту спортивного комплексу В. Палію знадобилися неабиякі вливання коштів. На фасадні роботи, дах та внутрішній ремонт приміщення з 460 квадратними метрами довелося витратити близько 500 тисяч гривень.
– Але сьогодні ми не зупиняємося на досягнутому й наскільки можемо вкладаємо кошти в спортивний комплекс, бо вважаємо, що необхідно поліпшувати його матеріальну базу. А це в свою чергу є одним із головних пріоритетів для розвитку фізичної культури в суспільстві, – каже. В. Палій.
Він зазначив, що ремонт комплексу буде остаточно завершено тоді, коли внизу майстри впорядкують ще 50 квадратних метрів. Над цим зараз вони й працюють.
Нині ОСК «Авангард» вважають найкращим спеціалізованим залом з єдиноборств у місті. Тому що відповідна велика зала із балконами для глядачів якнайкраще підходить для змагань різного рівня, навіть чемпіонатів України. Сьогодні у спортивному комплексі можна відвідувати заняття з таекван-до, боксу, кікбоксингу, тайського боксу, атлетизму, аеробіки, тай-бо. Окрім того, ще існують й такі напрямки, як колонетика, йога, пілатес, степ-аеробіка. Володимир Палій каже, що, можливо, незабаром розвиватимуть ще й спортивну гімнастику й акробатику. А якщо закуплять професійне спортивне обладнання для важкої атлетики, то з часом будуть й спеціалізації із боди-білдингу та пауерліфтингу.
Спеціалізований інвентар спортивного комплексу не є дешевим. Бо серед нього обов’язково мають бути снарядні мішки для роботи спортсменів (1000 грн. за шт.), степ-платформи фірми «Reebok» (170 доларів за шт.), спеціалізований ринг (7000 доларів) й багато іншого. Та, за словами В. Палія, поки що комплекс оснащено необхідним спортивним інвентарем лише на 50 відсотків. Окрім того, у найближчих планах В. Палія – запросити ще кілька інструкторів, адже трьох тренерів, які працюють сьогодні й поєднують кілька спеціальностей (наприклад, тренер і керівник або тренер і адміністратор) – не вистачає. До речі, кожен з інструкторів підвищує свій фаховий рівень за рахунок спеціальної літератури та київських семінарів, які вартують від 500 гривень і до 500 доларів й у середньому тривають від тижня до трьох місяців.
За словами В. Палія, економічна криза торкнулася й оздоровчо-спортивного комплексу. Якщо колись вони закуповували спортивний інвентар та будматеріали за одними цінами, то сьогодні усе зросло в ціні, зокрема, й робоча сила для здійснення ремонтів. Та й щедрі філантропи комплексу також переживають нелегкі часи. Однак Володимир каже, що свого часу довелося пережити й досить важчі часи, коли після проголошення незалежності України усі спортивні структури й школи, які свого часу були під державним наглядом, кинули напризволяще і через брак коштів багато таких закладів перестали повноцінно функціонувати.
Школярі й студенти – цільова аудиторія ОСК «Авангард»
– Оскільки в спорті немає вікових обмежень, у нас активно займаються школярі (з 8 років), студенти, – розповідає В. Палій. – А серед доросліших відвідувачів – колишні спортсмени, які підтримують свою спортивну форму активним способом життя.
– Ми приймаємо до спортивного комплексу за написаною заявою. Кожен учасник сплачує символічний членський внесок на рік чи на місяць. Загалом, сьогодні в комплексі налічується три сотні вихованців, – додає підприємець.
Вкладаючи в спорт, підприємці дбають про здорове суспільство
«Вважаю, що основну роль у допомозі підприємців нашому комплексу відіграє те, що практично усі є сімейними людьми і у них ростуть діти. Тож кожен з батьків та, власне, успішних бізнесменів розуміють, що окрім бізнесу як такого, потрібно розвивати ще й фізичну культуру, яка дає можливість адекватно розвиватись нашій молоді. Звичайно, не всі розуміються на наших видах спорту, але кому вони подобаються, то приводять своїх дітей на заняття й самі приходять, якщо мають вільний час. Загалом, благодійність залежить від внутрішнього стану людини: хоче вона допомогти чи ні».
Володимир Палій, керівник оздоровчо-спортивного комплексу «Авангард»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар