
Дачні ділянки та приватні будинки у районі Кемпінгу вже понад місяць обчищають невідомі злодії. Лише за минулий тиждень у мікрорайоні було скоєно три пограбування. На травневі та великодні свята жителі навколишніх будинків боялися виїхати на відпочинок.
- Як колишній оперативний працівник, можу сказати, що працюють злодії дуже професійно. Чого не скажеш про дії наших правоохоронних органів, - розповідає мешканець Кемпінгу Юрій Черней. - Ми зверталися до них кілька разів. Натомість, і досі не дочекалися, щоби бодай одна патрульна машина заїжджала на наші вулиці. Ми навіть ніколи не бачили свого дільничного інспектора!
Крадії добре володіють інформацією, бо грабують ті будинки, в яких мешканці не живуть постійно або поїхали кудись на тривалий час. Захисні системи не є перешкодою для них. Так, в одного із сусідів Юрія будинок був обладнаний сигналізацією, під'єднаною до sim-картки мобільного телефону. Перед пограбуванням чоловік кілька днів не мав змоги приймати вхідні дзвінки. Після злочину мережа у постраждалого знову запрацювала.
- Аби забрати награбоване, за грабіжниками приїжджає машина. Швидше за все, вони спілкуються із водієм через мобільні телефони. Нині технічні можливості дозволяють звернутися до оператора стільникового зв'язку та отримати інформацію про те, з яких номерів дзвонили у будь-якому районі, - скаржиться Ю. Черней.
У мікрорайоні Кемпінг злодії люблять поживитись речами, які можна здати на металобрухт
Поки що грабіжники почуваються так впевнено та безкарно, що у квартирі одного із постраждалих навіть затрималися, аби випити чаю.
За словами пограбованого мешканця Кемпінгу Івана (чоловік просив не називати свого прізвища), зазвичай беруть речі, котрі можна здати на брухт.
- У мене зламали комору. Проте нічого коштовного не взяли. В моїй хаті вони зазіхнули на водяний насос, чавунний та металічний посуд, кабелі, дроти та навіть шампури, - розповідає Іван. - Мені пощастило - моєму помешканню вони завдали незначних збитків - на суму понад тисячу гривень. Ще приблизно стільки ж довелося витратити, аби відновити зламані ролети та вікно.
Крадії особливо активно демонтують системи опалення. Наприклад, один із сусідів підвів до хати тепло, але невдовзі позбувся десятка нещодавно придбаних батарей.
Крім поцуплених речей, злодії завдають мешканцям збитків, розбиваючи скло, посуд, меблі та побутові прилади під час обшуку.
Наразі жителі мікрорайону змінюють дверні замки, встановлюють сигналізації та відеокамери.
- Якщо міліція нічого не вдіє зі злочинцями, ми розпочнемо ловити грабіжників власними силами, - резюмує мешканець Іван.
Зате у міліції переконують, що активно борються з квартирними злодіями. Мовляв, навіть відсоток розкриття таких злочинів досить високий - у межах 65%.
– За три місяці зареєстровано 79 крадіжок з квартир та приватних будинків. Розкрито понад 65% таких злочинів, – каже заступник начальника відділу ДСО при УМВС України в Чернівецькій області Віталій Бураковський. – Зазвичай люди самі поводяться необережно, залишаючи відчиненими двері чи вікна. Або пускають до оселі незнайомих людей, які приглядають квартиру для крадіжки.
Універсальної системи захисту оселі від крадіїв немає. Але варто дотримуватись найпростіших заходів безпеки. Спеціалісти кажуть, що надійний замок з кількаступеневим захистом допоможе вберегти оселю від крадіїв. Такі замки можуть відчинити, не пошкодивши двері, лише дуже вправні крадії.
Водночас на момент виходу газети правоохоронці нам так і не повідомили, які заходи здійснюють, аби знайти та затримати злодіїв, що тероризують мікрорайон, та не вказали точної кількості крадіжок, скоєних там.
Олексій МИКОСЯНЧИК, Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар