
Папку рукописних документів, присвячених Шевченкові, знайшли серед особистого архіву Анатолія Добрянського працівники муніципальної бібліотеки, названої на його честь. Це переліки народних і професійних музичних творів, які любив слухати Кобзар, повідомляють у секторі інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.
Анатолій Добрянський складав плани шевченківських літературно-музичних вечорів, ведучим яких він був. До них входили уривки з віршів і прози, цитати дослідників про Шевченка, присвячені йому вірші, інші допоміжні матеріали.
Пам’ятну дошку Анатолію Добрянському встановлять у Чернівецькій області
Серед пісень, якими захоплювався Шевченко, є вказані Добрянським: "Пісня про Нечая", "Стоїть явір", історичні пісні й думи "Про Морозенка", "Про Сагайдачного", "Про Кармалюка" та інші. Список академічних творів Глінки, Моцарта, Бетховена і Верді частково висвітлює зв’язок поета з професійною музикою.
Щодо Анатолія Добрянського, то серед інших університетських предметів він викладав спецкурс "Література і музика". Окрім того, довгі роки вів музичний лекторій у Чернівецькій філармонії. Хоч він і не мав спеціальної музичної освіти, але самотужки опанував історію українського і світового мистецтва, у неповні 30 років отримавши звання лектора-мистецтвознавця. Десятиліттями без нього не обходилися музичні й загалом мистецькі вечори в Чернівцях, зокрема присвячені Шевченкові, а відомі українські співаки, артисти вважали за честь мати його ведучим своїх концертів.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар