
Є понад 2 тис. речовин, які можуть знаходитись в воді і забруднювати її. І саме така вода потім потрапляє в наші будинки через трубопровід. Тому важливо влаштувати в квартирі систему фільтрації, щоб усунути шкідливі мікроорганізми, домішки. Тоді буде гарантія, що ви п'єте здорову, чисту воду.
Показники води
Рівень забрудненості води визначають за декількома показниками:
- фізичні властивості. Мається на увазі характеристики, які людина визначає, використовуючи свої органи чуття. Можна зробити деякі висновки, провівши звичайний домашній експеримент. Налити воду в посудину і залишити на декілька днів. Якщо в неї зміниться колір, запах чи з'явиться осадок, це вказує на наявність шкідливих речовин;
- біологічні властивості. Вони залежать від вірусів, бактерій, гідробіонтів, гідрофлорів, які містяться в питній воді. Присутність цих елементів визначається виключно за допомогою аналізу. Наприклад, кишкова паличка здатна спровокувати тяжкі захворювання, тому важливо перевіряти даний показник;
- хімічні властивості. Теж визначаються в лабораторії. Мова йде про наявність в складі марганцю, хлоридів, азотних сполук, активну реакцію, твердість води, лужність, окиснюваність і ін.. Визначити склад самостійно не вийде.
Виходячи з даних спостережень і результатів аналізів потрібно підбирати фільтрувальну систему.
Видалення шкідливих речовин
В воді присутні хлор, додаткові хімічні речовини, котрі не дозволяють бактеріям рости. І коли вона поступає в будинок, фільтри для води здатні усунути ці хімічні елементи. Подібна техніка стримує шкідливі речовини і не дає їм потрапити всередину організму через звичайне пиття води, миття в душі, прання одягу в пральній машині.
Видалення бактерій
Є бактерії, які відрізняються стійкістю до пригнічуючих хімікатів. Тому вони здатні залишатись в воді. Якщо раптом ці паразити потрапляють всередину організму, то вони провокують важкі кишково-шлункові хвороби. З кишковими паразитами можуть справитись капілярні мембрани. В випадку наявності власного колодязя варто регулярно дезінфікувати колодязь і проводити фільтрацію, щоб видалити бактерії і попередити поширення вірусів.
Покращення смаку
В результаті наявності в складі питної води натрію, заліза і інших мінералів напій має не досить приємний смак. Фільтр здатний забрати частину мінералів, тому органолептичні властивості води значно покращуються. Для регулювання рівня pH часто використовують для фільтрів біокерамічні картриджі. Варто вибирати таку систему фільтрації, яка справиться з мікроорганізмами, мінеральними, хімічними речовинами.
Локальні очисні фільтри
Якщо вода поставляється зі свердловини і не має в своєму складі шкідливих мікроорганізмів, сполук хімічного походження, тоді буде достатньо використати фільтр грубої очистки. Він не дає пройти таким забрудненням, як камінці, мул, грунт, глина, пісок. Це дозволяє забезпечити техніці довгий термін роботи і відсутність засмічень в трубопроводі. В якості фільтра виступає сітка, яка залишає на собі засмічення і виконує механічну очистку. Якщо в воді присутні інші забруднення, тоді рекомендують встановлювати комплексні системи очистки.
Що стосується квартири, то подібний виріб допоможе зупинити сміття, іржу, які надходять із водогону. Однак така вода не зовсім корисна і чиста, вона потребує додаткової очистки. Тому варто придбати домашні очисні системи. Розділяють декілька видів:
- глек. Такий варіант вважається найбільш бюджетним. Його використовують, якщо передбачається невелика кількість питної води (для приготування їжі і напоїв). Відрізняється досить простою формою. Це посудина, яка має картридж, саме він вбирає шкідливі елементи. Фільтр в вигляді глечика здатний очистити до 450 л води, покращити її смак і запах, забрати нерозчинне сміття, хімічні види забруднення. Однак наскільки це буде якісно залежить від стану води, яка була спочатку;
- насадка на кран. Можна купувати, якщо ціль – забрати тверді домішки. Виріб може пропускати шкідливі метали, патогенну мікрофлору. Рекомендують застосовувати такий варіант фільтру лише в тих ситуаціях, коли ви впевнені в чистоті води;
- фільтр зворотного осмосу. Його монтують в систему водопостачання. Конструкція передбачає різну кількість картриджів, кожен відповідає за конкретний вид збудників. Також стаціонарний фільтр проточного типу здатний насищати мінералами воду. Його можна встановлювати під кухонну мийку, виводити окремо кран. Обсяг тут буде більшим, а вода стане краще очищатись;
- фільтр для ванної кімнати, пральної машинки, душа. Вони можуть бути виконані в різних конфігураціях. Здатні очищати від хлору, пом'якшувати воду, протистояти накипу на деталях.
Системи комплексної очистки
Установки для фільтрування, які виконують багато функцій, можуть встановлюватись в господарських, офісних будівлях, заміських будинках, квартирах. В випадку фільтрів зворотного осмосу конструкція складається з наступних елементів:
- картриджів для очистки (здатні затримувати збудники механічного типу);
- мембран (забирають з води віруси, бактерії);
- вугільного фільтру (додатково очищує воду, вбирає погані запахи);
- баку накопичувального типу.
Водоочисні системи комплексного характеру встановлюють для холодної води. Їх монтують при вході в будинок, тому чиста вода поступає скрізь (ванна кімната, кухня, інші приміщення). Завдяки цьому всі прилади нормально і надійно працюють. Вода за допомогою подібної системи очистки позбавляється органічних, хімічних, механічних збудників. Але обов'язково потрібно в індивідуальному порядку дібрати комплексноочисну установку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter