
Пошук роботи – це справжній челендж. Знайти круті пропозиції, які будуть давати можливість працювати в гарному офісі та отримувати достойну заробітну плату, вдається одиницям. Є і зворотній бік медалі. Далеко не всі бажають просиджувати дні в офісах. Фріланс дає чудові можливості для саморозвитку, планування власного часу та життя, але при цьому займатись цікавою справою та отримувати за це достойне фінансове винагородження. Поповнити ряди таких щасливців можна, якщо знати місця вдалого пошуку.
Де шукати роботу фрілансеру
Питання болюче, якщо ви новачок. Приділіть трохи часу аналізу різних каналів пошуку, визначте для себе оптимальні варіанти, а потім вже пірнайте в море пропозицій. Ось декілька дієвих напрямків, де можна знайти роботу:
- на спеціалізованих біржах для фрілансерів;
- в спеціалізованих групах в соцмережах;
- на спеціалізованих каналах в месенджерах.
Цікавий статистичний факт – 85% офісних працівників в майбутньому розглядають перехід на фріланс. Звичайно, є випадки і в зворотньому напрямку. Бути вільним та самодостатнім фрілансером можна у випадку, коли ви постійно прагнете самовдосконалюватись та є професіоналом в своїй справі. Тільки в цьому випадку варто розраховувати на успіх.
Як почати фрилансувати
Безліч страхів заважає розпочати, тому почати треба з їх розсіювання. Визначте, в якому напрямку плануєте працювати. Якщо у вас не вистачає компетенції, варто пройти додаткове навчання. Зараз доступні різноманітні курси не тільки офлайн, але і онлайн. Саме останні є максимально наближеними до трудових реалій та враховують актуальні потреби ринку. Особливо багато пропозицій є в İnstagram. Фотографи, дизайнери, копірайтери, таргетологи, програмісти, кондитери, редактори – варіантів безліч.
Почніть із створення портфоліо. Так, треба бути готовими, що для його формування перші замовлення прийдеться пошукати. Не факт, що вони будуть відразу дорогі. Стартувати важко, тому на початках може статись і розчарування. Перейдіть цей етап, продовжуйте рухатись в заданому напрямку – успіх прийде. Портфоліо з готовими роботами допоможе предметніше спілкуватись з замовниками. Якщо ви змогли стартувати, відчули смак самозанятості і вам це подобається, тоді впевнено можете себе вважати фрілансером. Часто такий вид діяльності займає ще більше часу, ніж офісна робота. В кожному випадку є свої плюси і мінуси. Зважуйте їх до остаточного рішення та починайте фрілансити, бо це зовсім інше цікаве робоче життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter