
Останнім часом в Україні почастішали неправдиві повідомлення про замінування тих чи інших об’єктів інфраструктури. Переважно повідомляють по телефону, що замінована станція метро, вокзал, аеропорт чи державна установа.
Але якщо раніше це були звичайні невдалі «жартівники», люди напідпитку чи дітлахи, то сьогодні це скоюють провокатори, терористи та російські окупанти, аби дестабілізувати ситуацію.
Так, впродовж минулого тижня у Чернівцях двічі надходило повідомлення про нібито замінування залізничного вокзалу.
Вперше міліцію повідомили про замінування 17 жовтня. Тоді в обід надійшло анонімне повідомлення, що залізничний вокзал у Чернівцях заміновано. На місце одразу прибули співробітники МВС, УДСН та УСБУ. Фахівці обстежили залізничний вокзал, але жодної вибухівки не знайшли.
За шість днів, 23 жовтня, також обідньої пори до міліції зателефонував невідомий і повідомив, що вокзал знову заміновано.
На місце виїхали міліціонери, працівники УДСНС та УСБУ. Там працювали експерти-вибухотехніки, кінологи та спеціалісти аварійних служб. Фахівці обстежили залізничний вокзал, але жодних вибухових речовин чи пристроїв не знайшли.
- Правоохоронцям вдалося встановити, що першого разу, коли повідомляли про замінування 17 жовтня, до міліції телефонували із зони проведення антитерористичної операції – сходу країни, - повідомила керівник СЗГ УМВС України в Чернівецькій області Мар’яна Рева. – Щодо останнього випадку, то наразі ще не вдалося встановити особу, хто повідомив про замінування.
Залізничний вокзал у Чернівцях двічі «мінували» лише за шість днів. Один з дзвінків був із зони АТО
За словами правоохоронців, встановити особу, яка телефонувала, надзвичайно складно, особливо якщо дзвінок був з іншого регіону. Водночас такий жарт коштує кілька десятків тисяч гривень кожен, адже на місце виїжджає дуже багато підрозділів, задіюється чимала кількість людей та техніки.
Як повідомив начальник УМВС України в Чернівецькій області Валерій Зінченко, ці фальшиві замінування здійснено з єдиною метою – дестабілізувати ситуацію в регіоні та загалом в Україні.
Що цікаво, коли 17 жовтня повідомили про замінування вокзалу в Чернівцях, аналогічний дзвінок був у Рівному. Там також повідомили про мінування місцевого залізничного вокзалу.
А 23 жовтня у той же час у Києві повідомили про замінування кількох станцій метро.
Нагадаємо, що відповідно до ч. 1. ст. 259 Кримінального кодексу України, явно неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Згідно із ч. 2 цієї статті – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар