
У те, що на Калинівському ринку можна придбати справжній брендовий одяг, може повірити хіба що наївна дитина. Що торгують підробками, часто навіть не найліпшої якості, не приховують і самі торгівці – чесно запитують, вам який «Найк» китайський чи турецький? Так було не один десяток років, власне, відколи й існує базар. І що прикметно, працювало все злагоджено, попри зміни влади і розподіл сфер впливу у місті.
Чому механізм дав збій зараз – прогнозувати не беремося, занадто все заплутано. Та факт є фактом – правоохоронці почали «трясти» торгівців з «Калинки» за нелегальний товар.
Минулої середи на ринку через це навіть сталася бійка – підприємці побилися із рейдовою групою, котра прийшла з ревізією, аби конфіскувати підроблений товар.
Зі слів одного із підприємців ринку Олександра Гуцула , рейдова група прийшла на ринок з інспекцією, шукали контрабанду. У першому ряду «клітки» вони виявили кількох торгівців, котрі продавали спортивний одяг відомих світових брендів «Nike» та «Adidas» без необхідної документації на товар. Відтак оштрафували їх та намагалися конфіскувати майно. Ті спробували їм перешкодити, опісля, кажуть, сталася бійка. Власне, підприємці і самі не заперечували того факту, що одяг вони провезли через митницю нелегально, заплативши хабар. Обурило торгівців те, що правоохоронці прийшли карати за це їх, а не тих митників та прикордонників, котрі пропустили контрабанду на територію України.
За те, що не віддали свій товар і поштовхали міліціянтів, підприємців як мінімум оштрафують
А, тим часом, решта підприємців почали масово ховати свій товар у контейнери і закриватися.
В управлінні внутрішніх справ Чернівецької області пояснили, що з перевіркою правоохоронці пішли через звернення представника правовласника «Адідас» в Україні. Він повідомив, що кілька підприємців на Калинівському ринку та «Добробуті» незаконно реалізовують одяг із використанням цього лейблу. Хоча правовласник попередив торгівців про неправомірність їхніх дій. І ті навіть підписали відповідні документи, де зобов’язалися не торгувати фальсифікатом. Однак підприємці зобов’язань виконувати не поспішали, представника правовласника «Адідас» відверто ігнорували, зрештою, той звернувся до правоохоронних органів.
Слідче управління відкрило кримінальне провадження, міліціонери пересвідчились, що справді у торговельних контейнерах та магазинах на Калинівському ринку та «Добробуті» приватні підприємці реалізовують фальсифікований товар, зокрема спортивний одяг.
Першотравневий суд міста Чернівці оголосив ухвалу на проведення обшуків торговельних, складських та інших приміщень.
Проте підприємці до свого майна правоохоронців не пустили.
– В одному з магазинів приватні підприємці перешкоджали міліціонерам. Вони виштовхали з приміщення працівників міліції, одному навіть заподіяли легкі тілесні ушкодження, після чого на місце події викликали слідчо-оперативну групу Садгірського райвідділу міліції. Аби не допустити подальшого розгортання конфлікту, правоохоронці покинули територію ринку, – прокоментувала начальник СЗГ УМВС України в Чернівецькій області Мар’яна Рева. – Тепер підприємцям, окрім статті за незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, світить ще й за погрози і насильство щодо працівника правоохоронних органів. Тобто, окрім штрафу чи конфіскації, ще й строк до п’яти років – обмеження чи позбавлення волі.
Юлія ХОРОШУН
Думки вголос
Чи готові дорого платити за липовий «Адідас» на базарі?
На ринку всяке можна побачити: і «Армані» за 100 гривень, і «Адідас». Звісно, це не оригінал, та й якість не найкраща. Ніколи не купувала і не буду купувати це. Гарантій, що товар є дійсно оригіналом, не дасть ніхто. Тому краще витратити більше, але носити якісний одяг, ніж пожалкувати грошей і через кілька днів викинути обновку.
Інколи «липу» дуже легко впізнати серед інших товарів. Проте деколи вкрай важко вгадати, чи товар оригінальний, чи підробка. Тому на базарі практично нічого не купую. Намагаюсь купувати речі в брендових магазинах. Так є хоча б якась гарантія, що товар справжній. Проте з іншого боку, підробки дають можливість одягтись людям, чиї статки не дозволяють купувати брендові речі.
Намагаюсь не купувати підробки на базарах. Інколи дивуєшся, як можна таке взагалі продавати: назви брендів неправильні, шви криві, блискавки-замки ледь тримаються. Та люди купують це, адже на дорожче просто не вистачає коштів. Гадаю, вилучати їх з продажу не потрібно.
Опитувала і фотографувала Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар