
Нещодавно з’явилася інформація, що Москва перекинула на Донбас обладнання, аби друкувати фальшиві гроші. Цим вони намагаються «вбити двох зайців» - підірвати українську економіку та допомогти бойовикам із соціальними виплатами.
Зрозуміло, якщо ці фальшиві купюри з’являться на Сході, то дуже скоро вони заповнять український ринок. Наразі ж в області фіксують поодинокі випадки з’явлення фальшивих грошей. Переважно їх виготовляють кустарним методом за допомогою принтерів та іншого копіювального обладнання.
Один з таких випадків трапився у Чернівцях. Молодий хлопець намагався обміняти 200 фальшивих євро у банку. Але контролер-касир банку побачила, що гроші несправжні і натиснула тривожну кнопку виклику міліції.
Коли до банку прибули міліціонери, то з’ясувалося, що вони вже давно шукають цього хлопця. Наразі його підозрюють у двох фактах збуту фальшивих грошей.
У першому випадку 28-річному мешканцю села Романківці все ж вдалося обміняти 400 фальшивих євро. Коли працівники фінустанови виявили підроблену валюту, то одразу повідомили міліцію. Правоохоронці, аби встановити особу зловмисника, провели низку заходів. Також було попереджено працівників банківських установ, що у разі сумнівів щодо справжності купюр при обміні негайно викликати працівників міліції.
Зловмисник навіть не очікував, що його так швидко викриють. Тому наступного дня знову пішов міняти валюту.
На сході України терористи почали друкувати фальшиві гривні, які невдовзі можуть опинитися у нас
Але цього разу касир фінустанови не розгубилася, а натиснула на тривожну кнопку виклику працівників міліції. На місце події прибули правоохоронці, котрі затримали фальшивомонетника.
Аби приховати сліди злочину, молодик одразу запхнув до рота ці гроші та з’їв 200 фальшивих євро. Щоправда, досі не вдалося встановити, звідки хлопець взяв ці гроші – чи то він сам їхн виготовляв, чи хтось попросив обміняти купюри, або він також їх отримав свого часу і вирішив не втрачати грошей.
- Наразі буковинцю оголошено про підозру у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України - виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї, - розповів начальник Першотравневого райвідділу міліції Георгій Юрку. – Якщо провину хлопця доведуть у суді, то йому загрожує до 10 років ув’язнення.
Інший випадок трапився на Путильщині. Мешканці сусідньої Івано-Франківської області збували фальшивки у місцевих магазинах.
Як з’ясувалося згодом, купюри номіналом 50 гривень підприємливі художники виготовляли власноруч.
Підробленими грошима хлопці розраховувалися за придбаний товар у магазинах на Путильщині. Одна із продавчинь все-таки помітила, що купюри підроблені і одразу звернулася до правоохоронців. Згодом вдалося затримати двох жителів Івано-Франківської області.
Під час обшуків за місцем проживання фігурантів міліціонери вилучили багатофункціональний пристрій, за допомогою якого здійснювали виготовлення купюр, а також вже готових 80 підроблених п’ятдесяток, - повідомив начальник УМВС України в Чернівецькій області Валерій Зінченко. - Наразі задокументовано 7 фактів збуту підроблених грошей цими хлопцями.
Як і в попередньому випадку, якщо провину хлопців доведуть, то їм загрожує десять років позбавлення волі.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар