
Корупція в Україні стала навіть не явищем, а способом життя. У цих схемах задіяна уся владна вертикаль. Останні резонансні справи та вироки свідчать, що чільне місце тут займають правоохоронні та судові органи. Принаймні про це свідчать вироки у таких справах.
Відповідно, безкарність породжує лише збільшення випадків хабарництва та інших корупційних проявів. Буквально за останні кілька днів в області під час отримання хабара затримали кількох посадовців.
Зокрема, співробітники Служби безпеки України затримала на хабарі начальника відділу одного з вищих навчальних закладів та його підлеглого.
Посадовці вимагали від студента, який здобуває другу вищу освіту, понад дві тисячі гривень за успішну здачу залікової сесії. Співробітники спецслужби та національної поліції затримали зловмисників у службовому кабінеті під час отримання хабара. Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України.
Окрім того, постійно фіксують випадки вимагання хабара, пов’язаних з мобілізацією та призовом на військову службу.
Зокрема, в області за хабар 700 доларів затримали начальника військово-облікового бюро сільради. За даними військової прокуратури Західного регіону, йдеться про Тернавську сільську раду Герцаївського району.
За вирішення питання щодо звільнення від служби у Збройних силах посадовець вимагала гроші кошти. Під час отримання другого траншу її затримали.
За цю суму вона обіцяла місцевому мешканцю допомогти його родичу (1999 року народження) щодо звільнення від призову на строкову військову службу до Збройних сил України за станом здоров'я.
Отримання хабара відбувалося у два етапи.
У рамках кримінального провадження правоохоронці провели комплекс слідчо-оперативних заходів, що підтверджують отримання посадовцем сільради першого траншу розміром 200 доларів. Під час отримання другої частини хабара її затримали у службовому кабінеті. У 48-річної зловмисниці правоохоронці вилучили отримані нею 500 доларів.
Військовою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за статтею 368 Кримінального кодексу України - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
За цей злочин, якщо провину доведеться довести у суді, посадовцю загрожує від п’яти до десяти років ув’язнення.
Водночас у прокуратурі області звітують, що на Буковині реально позбавили волі 2015 року за скоєння корупційних правопорушень лише 8 осіб.
Загалом у правоохоронних органах Чернівецької області перебували 56 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. А до суду скеровано 51 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення.
- 4 роки у місцях позбавлення волі проведе колишній контролер-касир філії ВАТ «Державний ощадний банк України», яка привласнила 332 тисячі гривень банківських коштів.
- на 5 років позбавлення волі засуджено колишнього посадовця державної виконавчої служби управління юстиції Хотинського району за отримання неправомірної вигоди у сумі 800 доларів та 100 євро за закриття виконавчих проваджень.
- спеціаліст із земельних питань Рідківської сільської ради, який отримав неправомірну вигоду розміром 14 тисяч доларів США за сприяння у виділенні земельної ділянки, відбуватиме покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.
- держвиконавець Сокирянського районного управління юстиції проведе у місцях позбавлення волі 3 роки 7 місяців за привласнення 6 000 гривень.
- на 5 років 6 місяців позбавлення волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, засуджено колишнього голову Ставчанської сільської ради, який вимагав та отримав від фізичної особи неправомірну вигоду в сумі 14 тисяч доларів США за надання в оренду земельної ділянки площею 100 га для ведення фермерського господарства.
- начальника Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції, який 2012 року, працюючи на вказаній посаді, вимагав та одержав від директора одного з товариств з обмеженою відповідальністю 40 тисяч доларів США за створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності на території Сокирянського району, засуджено на 8 років 6 місяців позбавлення волі
- на 5 років 6 місяців позбавлення волі засуджено колишнього заступника голови Першотравневої райради м. Чернівці та на 4 роки позбавлення волі засуджено начальника відділу з питань благоустрою, санітарії та екології цієї ж ради, які одержали від директора ринку неправомірну вигоду розміром 810 тис. грн. за нестворення перешкод у діяльності ринку та сприяння в отриманні дозволів на його реконструкцію.
У всіх інших випадках судами призначались інші покарання - починаючи від штрафу і закінчуючи позбавленням волі із встановленням іспитового строку.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар