
Карантинні обмеження, що ввели по всій території України, жорстко торкнулись і роботи бібліотек. Детальніше – у розмові із завідувачкою відділу мистецтв Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка Любов’ю Шилюк.
Здобуті знання надали готовності до експериментів – методів розвитку розширення послуг бібліотеки
- Під час карантину були націлені на самоосвіту. Що нового та цікавого почерпнули для себе та свого професійного життя?
- Так, велику частину робочих годин було присвячено самоосвіті. За період дистанційної роботи мали змогу поглибити та вдосконалити свої знання і вміння завдяки онлайн-навчанню, яке втілювали на різних навчальних платформах. Зокрема «Дія. Цифрова освіта», «ВУМ», Prometheus тощо. За цей час прослухали понад 50 відеокурсів, лекцій, тестів тощо. Здобуті знання надали впевненості, сміливості у своїх судженнях та готовності до експериментів - методів розвитку можливостей та розширення послуг бібліотеки. Також брали участь в онлайн-конференціях та вебінарах, в яких обговорювали важливі професійні практичні рекомендації для бібліотечної спільноти щодо виходу із карантинних обмежень. Рекомендації, які надавала Українська бібліотечна асоціація, все одно довелося адаптовувати до реалій нашої бібліотеки та до тих умов, в яких ми опинились.
«Поки що не можемо запросити більше, ніж 5 людей»
- Готові читачі повертатися до бібліотек, чи вони, здебільшого, продовжують за інерцією бути відлюдьками?
- Бібліотека поступово оживає, читачі повертаються - дехто несміливо, а дехто трохи зухвало, нехтуючи обмежувальними заходами безпеки. При всій кількості рекомендацій несміливо йшла і я особисто. Адже суспільна думка поділена на два табори: вірус - страшна небезпека та вірус - вигадка для залякування. Ми у роботі першого тижня зіткнулися з відвідувачами обох цих переконань. Чимало людей знають правила, приходять підготовлені, бережуть свій та наш час. Але трапляються відвідувачі, які потребують пояснень та наших неабияких наполягань на дотриманні вимог. Мала вже перші спроби планування післякарантинних масових заходів, але існують обмеження - 5 квадратних метрів площі на кожного учасника заходу. І наш відділ поки що не може запросити більше, ніж 5 гостей. Такі реальні можливості.
«Найбільше не вистачало живого спілкування»
- За якими з видів Вашого улюбленого дозвілля сумуєте найбільше (у період формального виходу з карантину)?
- Найбільше не вистачало живого спілкування. На всі події, які мали б відбутися у цей період, - прем’єри вистав, концерти, фестивалі, проєкти – чекали з нетерпінням: День Європи, Фестиваль вуличної музики, «Обновафест» тощо. Сталось так, що подаровані донечкою ще на Новий рік квитки на концерт Ленні Кравіца у Києві, відтерміновано на невизначений період. Тож ми в очікуванні. Особливо сумую за своїми подругами по фітнес-клубу, адже всі заняття досі відбуваються онлайн і тільки нещодавно додались заняття у парках. Це дуже тішить.
«Після використання літературу відправляємо в обсервацію на 10-14 днів»
- Як убезпечуєте своїх читачів від коронавірусної недуги?
- Для працівників та відвідувачів обов’язковий температурний скринінг, дезінфекція рук та соціальна дистанція. Ще є рішення про використання одноразових рукавичок при перегляданні книг, журналів, газет користувачами, адже після використання літературу відправляємо в обсервацію на 10-14 днів. Всі інші заходи дезінфекції для книг є неприйнятними. Тому хочемо вберегти і себе, і своїх відвідувачів, при цьому забезпечити їхні читацькі потреби повною мірою.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар