
Минулого тижня охочі українці та гості нашої держави побували на головній книжковій події року – «Форум видавців у Львові». Очевидці кажуть, була сила-силенна народу: хтось здійснював книжкові закупи, інші – надихалися поезією на імпрезах. Усіх об’єднувала любов до літератури та бажання поспілкуватися з однодумцями. Чернівці на заході гідно представили три видавництва – «Букрек», «Книги-ХХІ», «Меридіан Черновіц».
«Почали думати про майбутні покоління»
Для мене цьогорічний Форум був приємним, бо в першу чергу – це зустріч із друзями, знайомими та нові знайомства. Я помітила високу популярність наших видавництв, це так тішить, що Чернівці на культурній мапі країни вже зайняли досить вагому площу. Як професіонал, роблю висновок, що з’явилося багато нових саме дитячих видавництв, це гарний знак – ми почали думати про майбутні покоління. Багато пропозицій для вивчення іноземних мов, кількість мов досить розширена. Загалом, найкраще спілкування у Львові, тому що там багато однодумців, це концентроване коло інтелігенції і талантів. Я дуже задоволена проведеним часом!
«Форум для книголюба – просто рай»
Соромно зізнатись, але я вперше у житті була на Форумі: то робота не пускала, то родина... Тож довелося написати книжку, щоб нарешті вирватись (усміхається, – авт.). Надзвичайно приємно було побачити на презентації моїх однокурсників – я закінчила факультет журналістики ЛНУ, а також друзів-журналістів, які переїхали до Львова, – Оксану і Віктора Дударів. Прийшли такі надзвичайно дорогі мені гості, як Христя Венгринюк, Марина Лібанова. А подруга Маріанна Антонюк разом із дочкою Іванкою розділили зі мною всю цю чудову одноденну подорож. Окрема подяка – моїй співавторці і племінниці Оксані Драчковській, львівській художниці, яка виконала художнє оформлення книги. І, звичайно ж, – видавцеві Дарині Максимець.
А загалом Форум – це свято. Для книголюба – просто рай. Я завжди трохи остерігаюся великих скупчень людей, та якщо ці люди майже винятково з інтелектуальними обличчями – то геть нестрашно (усміхається, – авт.).
«Видавництво провело багато цікавих презентацій»
Презентації, зустрічі, розмови, магія поезії, книги, події, люди, неповторні враження – усе це було на цьогорічному Форумі видавців у Львові... Цих декілька днів – це надто мало, щоб встигнути відвідати всі заходи та побачити всі новинки. Наше видавництво провело багато цікавих зустрічей та презентацій.
Уже вшосте ми разом з Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» представили у Львові нову книгу серії «Третє тисячоліття: українська поезія». Цього разу вперше до читача приходить творча спадщина шістдесятника Григорія Тименка, яка існувала лише у примірниках самвидаву та рукописах.
Надзвичайна радість для авторів і видавництва – завершення потужної багатолітньої праці «Від депортації до депортації». Професор Юрій Макар був справжнім іменинником.
У тріумф видавництва й авторів Роксоляни Оліщук та Іннеси Макар перетворилась презентація підручника «Давньогрецька мова». Добрі слова звучали і на адресу дизайнера видавництва Ігоря Стусика, який зумів не лише художньо підкреслити структуру навчального і довідкового тексту, а й проілюструвати їх так, що підручник перетворився у захоплюючу книгу.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар