
Одягнути вишиванку - це тільки півсправи. Бо лише дізнавшись її історію та зрозумівши, що вона означає для тебе, можна назвати себе справжнім українцем.
- Ми вирішили зробити цей фільм для того, аби показати українцям цінність вишиванки. Тому що, на жаль, наразі всі її одягають, але багато людей не розуміють, що це таке та до чого це. Вдягають, бо гарно і модно, - зазначив режисер та оператор фільму "Спадок нації" Олександр Ткачук.
А це, кажуть організатори, виховує фіктивний патріотизм, з яким потрібно боротися. Бажання створити такий фільм, каже сценарист Леся Воронюк, зародилося 9 років тому, разом з ідеєю створення Дня вишиванки.
- Цього року, коли свято розрослося не тільки до всеукраїнського, а й до світового рівня, зрозуміла, що у людей є потреба знати свою культуру і свої традиції, - підкреслила автор ідеї та сценарист фільму "Спадок нації" Леся Воронюк.
Моделі долучилися до зйомок фільму про вишиванки у Чернівцях
Аби зібрати багатовікову історію вишиванки, знімальна група шукає реальні історії людей по всій Україні. Режисер фільму таку історію знайшов на Луганщині. Російська пропаганда там плідно працювала ще з часів Російської імперії, і на рушниках та сорочках вишивали двоголового орла. Та місцеві жителі запевняють, як би там не було, вони - українці.
- Жінка, працівниця краєзнавчого музею, каже: "Будь ласка, покажіть нас українцями, тому що побутує така думка - якщо ми на Сході, біля Росії знаходимось, то ми російськомовні. Це не так. Ми розмовляємо українською, ми вишиваємо, ми відновлюємо свої традиції", - розповів Олександр Ткачук.
Знайшлися такі історії і на Буковині, повідомляє ТВА.
- Бабуся-ткаля з Кельменеччини розповідає про те, як у 47-му році вишиванка врятувала цілу сім'ю від голоду, - каже Леся Воронюк.
Бо ж тоді для кожної сім'ї вишита сорочка була величезним скарбом. І, щоб вижити, люди були змушені обмінювати її на їжу. Таких історій, запевняють автори проекту, дуже багато. Та потрібно ще. Тому, якщо у когось є своя історія вишиванки, просять нею поділитися. Коли планують випустити фільм, автори проекту ще не кажуть. Проте хочуть представити стрічку на міжнародних кінофестивалях, аби розповісти про українську вишиванку на весь світ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар