
Графічні полотна художника Володимира Філіппова представили у Художньому музеї 21 жовтня. Варто зазначити, що назва експозиції доволі символічна – «Кінцева інформація».
- Ми всі ставимо собі певні межі, де визначаємо, що ця інформація правдива, а ця вже неправдива. Ми готові сприймати брехню, яка на нас ллється, яка нам безперестанку інтерпретується. Деякі роботи я почав створювати на обкладинках каталогів зі своєї французької виставки. Тобто це все вже є інтерпретацією, і воно вже є несправжнім. Але я починаю цю неправду трансформувати, - розповідає Володимир Філіппов. – І я пропоную глядачам самим визначити, що для них є кінцевою інформацією.
Побачити роботи митця зі столиці можна до 17 листопада. Відтак виставку презентують у Німеччині та Австрії. Вперше виставку вирішили презентувати саме у Чернівцях з двох причин.
- Мені здається, що Чернівці саме те місто, з якого може початися конструктивне взаєморозуміння українців, - пояснює художник. – До того ж ми влітку у Чернівцях знімали епізоди для фільму «Горлиця», відвідали музей і тоді мені прийшла думка, що тут можна зробити хорошу виставку.
Кінопродюсер та художник Володимир Філіппов презентував виставку у Чернівцях
Почав роботу над картинами В. Філіппов ще навесні.
- Я повернувся з Парижа 25 травня і зіткнувся з тим, що кіно в Україні вже не знімають, Крим анексували, війна розпочалася, але її чомусь називають антитерористичною операцією. Мені потрібно було якось відволіктися від цих всіх новин і я взявся малювати, - пригадує В. Філіппов. – Події, що розгорталися в Україні навесні, підштовхнули мене намалювати дві картини із назвою «Game over» («Гра закінчилася» з анг., - авт.) і того ж дня намалював дві картини із назвою «Перемога». Вони не чіткі, мутні, як і ситуація в країні. Взагалі, 2014 рік для України – це хаос. Ми можемо до цього ставитися позитивно чи негативно, але те, що в країні триває хаос, заперечувати не можна.
Під час відкриття виставки художник, який народився у Севастополі, зізнався, що до 1998 року зберігав паспорт радянського зразка і мріяв, щоб Крим став російським. Але відтак свою думку кардинально змінив і наразі є одним із ініціаторів заборони трансляції російських фільмів і серіалів на українських каналах. Мовляв, кіно – це ще та зброя.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар