
Розповідаючи про себе, художник Іван Гемері каже: «Я вчитель, економіст, столяр, водій, будівельник... А художні роботи – для душі. Хоч не маю відповідної спеціальності, мистецтво супроводжує мене з самого дитинства. Це мій духовний потяг».
За словами Івана Гемері, він не сприймає усіляку там абстракцію, тож працює у стилі класичного реалізму у виді станкового живопису, графіки, народного малярства.
– Багато було в мене виставок, зокрема в рідному Закарпатті та за кордоном. І всі, споглядаючи мої роботи, запитують: «Це фотографії?». Усміхаючись відповідаю: «Ви ближче підійдіть». Насправді кожен твір – це копітка праця, вимагає два-три місяці, – розповідає художник.
Незважаючи на те, що нині нелегке фінансово-економічне становище в Україні, митець не торгує своєю творчістю.
– Картини не продаю, тож все, що бачите на виставці – це подарунки рідним та друзям – тим людям, з якими йшов по житті. Ось за «Маки у хлібах», яку подарував тещі, мені свого часу пропонували навіть 300 євро, – гордо згадує пан Іван.
– Ці картини – калейдоскоп мого життя: від маленького до великого, – додає художник. – Є картина «Колиска мого дитинства», де я малесенький з братом. Я ніде не вчився цього і вважаю, якщо людина по-справжньому захоче, то буде малювати. У роботи вкладаю серце, душу, любов до навколишнього світу. Не чекаю Музи, а йду до Неї.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар