Буковинські майстрині завжди уміють здивувати своєю майстерністю виготовляти неймовірні прикраси. Водночас вони намагаються потішити поціновувачів їхньої праці усе новими виробами, які є не лише ексклюзивними, але й актуальними. Цьгогоріч – це червоні маки.
25 квітня на площі Пресвятої Марії, де відбувався «Туристичний ярмарок-2015», майстриня з Іванківців Кельменецького району Анастасія Руда представила на розсуд відвідувачів чимало маків-прикрас, виготовлених з полімерної глини. А 6 травня просто неба на вулиці О. Кобилянської проводила майстер-клас з виготовлення «маків пам’яті» чернівчанка Наталія Бойчук, керівник творчої майстерні «Дивосвіт».
Фото facebook.com та Ольги ШУПЕНІ
Довідка
Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни 2014 року.
Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін, роботу передано для вільного використання з некомерційною метою. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та 1945) та гасло «Ніколи знову».
У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Цей день, а також 9 травня 2015 року, коли відзначатиметься 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, квітка червоного «маку пам’яті» використовуватиметься з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар