
Хай як протестує церква, сперечаються українські патріоти, а західне свято Хеловін стає дедалі популярнішим на українських теренах. Особливо його полюбляє молодь, адже містичні образи завжди інтригують, привертають увагу, а в нічних клубах уночі проти 1 листопада влаштовують цікаві костюмовані вечірки.
- Це весело, навіть в такі сумні часи людям потрібні гарні емоції. Тому думаю, святкування Хеловіна нічого поганого не зробить. Що ж стосується того, що це не українське, і навіть не слов’янське свято... Та й що, культури інших народів треба поважати. Крім того, якщо патріоти хочуть, що молодь забула хеловін, то нехай пропагують святкування українських аналогів, наприклад, ночі на Івана Купала. Ці свята дуже схожі, - ділиться думками студентка історичного факультету Катерина Лучик.
Вчитель англійської мови Світлана Бурко розповідає, що Хеловін - це частина англійських традицій, в якій немає нічого поганого. Влаштовуючи це свято в школі чи університеті, викладачі вчать дітей культури англомовних країн, вчать історії. І саме цього дня можна поєднати навчання з веселощами. Це вшанування дня всіх святих, вечір 31 жовтня – своєрідний поминальний обряд. Українські дівчата на різдвяний Святвечір ворожать, адже в цей час відкривається світ духів. Так само і на Хеловін. Треба просто правильно розуміти суть цього дня.
Казкових героїв замінили кіношні
На Україні хеловін почали святкувати останні двадцять років. Утім, у Великобританії та деяких інших європейських країнах цей день відзначають вже дуже давно. Особливо популярним хеловін став на початку ХХ століття. Саме тоді люди почали вигадувати цікаві костюми. Підтвердження можна знайти на світлинах, де зображені оригінальні персонажі – здебільшого казкових героїв, смерть, відьма, а часом і дуже несподівані персонажі. Загалом костюми на хеловін тоді скидалися на ті, в які сьогодні вбираються у нас на Маланку. До речі, українська Маланка – чи не найбільш наближене за характером свято до англійського хеловіну. У нас також вдягають страшні костюми та ходять від хати до хати, вимагаючи гостинців.
Чернівецький модельєр Олеся Гаврилюк запевняє, сьогодні наряди на хеловін зовсім інакші. Дівчата, а часом і хлопці ретельно обдумують усі деталі.
- Дівчата зазвичай замовляють костюми відьм, наречених Дракули, симпатичних чортиків, а часом і янголят. Останнім часом популярні містичні ляльки, - каже Олеся. – Та деякі наряди можна зробити і самотужки. Наприклад, костюм для зомбі не варто замовляти, можна просто розірвати стрий одяг та підфарбувати його. Образи українських містичних персонажів нині не надто популярні на хеловін. Хоча, як ідея, вечір у стилі, наприклад Гоголя, був би дуже цікавим. Крім того, у нас є образи Мавки, різноманітних лісовиків, русалок та інших міфічних героїв.
Замовлення пошиття костюма на Хеловін обійдеться у 400-600 гривень. Оренда наряду на один день – 120-200 грн.
Ірина БЄЛОВА
Як колись одягалися на Хеловін






Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар