
У Чернівецькому видавництві «Друк Арт» – поповнення. Побачила світ книга «CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості: урбаністичні есеї». Її присвятили пам’яті краєзнавця, історика Ігоря Чеховського.
Автори видання – директор Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського Леся Щербанюк, львівський журналіст Ігор Мельник. Художник – Олег Любківський, літературний редактор – Інга Кейван, рецензент – кандидат історичних наук Ігор Піддубний.
Нова книга допоможе здійснити мандрівку вулицями Чернівців, ознайомить з історією, особливостями архітектурної стилістики споруд та долями мешканців. Читач зможе пригадати вже відомі факти, а також довідатися чимало нового. Цільова аудиторія видання досить широка: екскурсоводи, краєзнавці, усі, хто цікавиться історією Чернівців.
Ольга ШУПЕНЯ
Чернівці «ділили» з Україною її історію
Подібне видання вже давно на часі, адже після відомого путівника, написаного Ігорем Чеховським, та книги нарисів про Чернівці Марії Никирси видань такого характеру не з’являлося. А потреба у них є. Їх часто у книгарнях запитують туристи, екскурсоводи. Та і чимало чернівчан цікавляться історією свого міста. Звичайно, автори книги «CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості: урбаністичні есеї» не могли оминути вже відомі, раніше висвітлені факти, але тут також чимало нової інформації. Насамперед, введення частини, в якій висвітлено історію Чернівців. Вона важлива тим, що можна побачити наше місто у контексті барвистих, складних історичних подій і дає усвідомлення, що попри те, що на цих землях знаходили прихисток і навіть свою домівку багато народів, Чернівці – все-таки місто українське і «ділило» з Україною її історію. Дуже багато уваги приділено архітектурній стилістиці, яку скрупульозно вичитав Ігор Мельник. На сторінках трапляється чимало імен мешканців, долі яких пов’язані з тими чи іншими місцями Чернівців, зі спорудами. З історіями життя багатьох із них також можна ознайомитися, прочитавши книгу. Встановлено місця проживання чи тимчасового помешкання багатьох відомих особистостей. Зокрема, Остапа Луцького, який частину свого життя провів у Чернівцях. Вперше детально висвітлено історію так званого району вілл та його неординарної забудови. Загалом, книга містить достатньо іншої цікавої інформації. Думаю, вона приємно здивує своїх читачів і стане не лише робочою книгою екскурсоводів, але й улюбленим виданням тих, хто любить своє місто і прагне передати своє захоплення іншим, розповідаючи реальну історію його життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар