
У Києві відбувся Міжнародний телевізійний пісенний фестиваль «Доля». Серед великої кількості учасників (у першому етапі взяли участь понад 160 учасників, у другому – 47) Яна Таранюк здобула II місце. Це далеко не перша перемога чернівчанки у подібних конкурсах, її вокальні здобутки сягають ще 2008 року і не припиняються досі. Як студентці БДМУ вдається поєднувати творчість і навчання – в ексклюзивному інтерв’ю спеціально для читачів «Погляду».
– Зараз навчаюся у БДМУ на медичному факультеті №1, – розповідає третьокурсниця Яна, – здобуваю спеціальність «Лікувальна справа».
– Скільки часу займаєтеся музикою, що вона для Вас значить і чому вирішили вивчитися саме на медика?
– Вокалом займаюся уже сім років, розпочала із 13-річного віку. Любов до пісні прищепила бабуся. Спершу я зо два чи три роки займалася у нашій Філармонії, потім перейшла у Центр дитячої та юнацької творчості. Відтоді почала брати участь у різних пісенних конкурсах, зокрема здобула чотири гран-прі на міжнародних.
Щодо вибору вищого навчального закладу, то планувала надалі займатися вокалом, проте батьки переконали в тому, що мені більше згодиться для життя фах медика. Повірила їм, тим паче, що у мене мама сама є лікарем. Не скажу, що взагалі не хотіла йти в медицину. Я хотіла, проте більшість часу прагнула приділити музиці. Але тепер бачу, що навчання в університеті мені не заважає займатися своєю улюбленою справою, знаходжу час на те, щоб взяти участь у конкурсах та навіть виступити на корпоративах.
– Як опинилися на фестивалі «Доля» і чи задоволені перемогою?
– На теперішній фестиваль «Доля» мене відрядили з БДМУ (керівник вокальної студії палацу «Академічний» Тетяна Д’яченко). Виконувала там пісню «Мій Герой» і народну композицію у сучасній обробці «Чом ти не прийшов». Загалом, я задоволена кінцевим результатом. Вважаю цю подію важливим внеском у мою творчість. Однак на цьому ІІ місці я не зупинюся. Тому що в мене ще є час повернутися за своїм першим місцем (усміхається, – авт.). На пісенному фестивалі мене вразив надзвичайно високий рівень організації. Там були представники з Китаю, Грузії, Румунії, Молдови. Тобто «Доля» для мене – це знайомства, нові можливості і неабиякий досвід. Адже вікова категорія конкурсантів була дуже розширеною – з 18 до 35 років, тож мені було чого повчитися (усміхається, – авт.). Окрім того, організатори заходу говорили, що будуть запрошувати на концерти, які проводитимуть у Литві, Латвії, Румунії, Болгарії і Франції.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар