
Змінювати інтер’єр квартири завдяки її переплануванню стало модною тенденцією. Хтось облаштовує квартиру-студію, хтось розширює кімнати за рахунок балконів і лоджій, а хтось, навпаки, велику однокімнатну квартиру робить двокімнатною. Все це так чи інакше зачіпає усіх мешканців будинку, адже коли мова йде про більшість багатоповерхівок, то в них є несучі стіни, від стану та наявності яких залежить стан цілої будівлі. Інша річ - новобудови. Через специфіку їхнього будівництва стіни можна перебудовувати будь-як, адже несучими тут є колони.
- Квартира у нас не дуже велика – звичайна двокімнатна «панелька». Аби хоч трохи збільшити кімнату, вирішили об’єднати її з лоджією, - розповідає чернівчанин Петро Калинюк. – Та не зрозуміло, чи потрібен на це дозвіл чи ні. Від сусідів, які робили те ж саме, чув, що ніби нічого не треба – викликав майстрів, та й усе. Друзі ж, котрі також недавно робили ремонт, навпаки, кажуть, що без дозволу ніяк.
Попри те, що ходили чутки, що одного лишень бажання досить, для проведення перепланування, насправді, аби «перебудувати» квартиру по-новому, потрібен висновок експертів про безпечність таких маніпуляцій.
За словами юриста Олександра Ноцького, дозвіл місцевих виконкомів є обов’язковим при переплануванні, відповідно до статей 152 Житлового кодексу та пункту 1.4 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій.
- Знесення стін, перегородок, вікон, дверей, монтаж перегородок, розширення квартири за рахунок лоджій чи балконів – на все це ми даємо дозвіл. Якщо людина планує такі зміни у квартирі, вона має мати відповідну заяву на ім’я голови, правоустановчі документи на квартиру і технічний висновок про можливість проведення перепланування, який виготовляє ліцензована проектна організація. Дозвіл сусідів потрібен лише якщо порушуються їхні інтереси. Після подання відповідних документів питання про перепланування виносять на засідання виконавчого комітету, надається дозвіл і лише після цього можна починати монтажні роботи. Інакше, це можуть розцінити як самочинне будівництво і самочинне перепланування, а за це передбачено адміністративну відповідальність. Щоправда розмір штрафу становить 51 гривню, а тому він мало кого зупиняє від самочинних робіт, - каже начальник управління житлового господарства Шевченківської районної в місті ради Олександр Бурак. – Оформлення необхідних документів є безкоштовним, платними є лишень послуги проектантів. Їхня вартість залежить від розцінок і коливається в межах від 1,5 до 2-3 тис. гривень, залежно від обсягів.
Себто, чи можна перепланувати оселю, та які стіни зносити, а які ні, залежить від висновку ліцензованої проектної організації та рішення, яке на його основі прийме виконком. Якщо ж мова йде про зміни, важливі для всього будинку, наприклад, втручання у територію спільного користування чи у несучі стіни, потрібно ще й із сусідами домовитися.
Виходить, переплановувати житло без дозволу – зась. Та це не лише формальність, але часто й питання безпеки. Аби ж оформити все як треба доведеться витратити тиждень-другий та заплатити проектувальникам кругленьку суму.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар