
Відбулося чергове засідання робочої групи зі стратегічного планування розвитку системи професійної освіти Чернівецької області у рамках програми EU4Skills.
Керівники проекту визначили сильні сторони системи професійної освіти Чернівецької області. Вони зазначили, що Буковина входить до числа областей, які мають найбільш оптимальну мережу закладів професійної освіти з достатньо доброю розгалуженістю закладів на території області, що дозволяє проводити навчання в максимальній близькості від місця проживання. Великою перевагою закладів професійної освіти області є наявність у всіх без виключення гуртожитків з достатнім резервом для розміщення більшого контингенту учнів.
Область має налагоджену міжнародну співпрацю з країнами Балтії (Латвія, Литва) з обміну методиками та проведення конкурсів фахової майстерності. Є членом європейських галузевих організацій, що дозволяє обмінюватись досвідом на усіх щаблях професійної освіти, а також активно залучати молодь до проектів молодіжних обмінів, що фінансуються програмою Erasmus+ та іншими програмами.
Особливістю Чернівецької області, яка якісно вирізняє її з-поміж інших областей, є рівень працевлаштування одразу після закінчення закладу освіти та отримання фаху, який є одним з найвищих в Україні. Також рівень працевлаштування за фахом випускників закладів професійної освіти суттєво перевищує показник працевлаштування випускників з вищою освітою, що, в свою чергу, яскраво демонструє потребу регіонального ринку праці.
Високий середній кваліфікаційний рівень педагогічних працівників (57% викладачів спецдисциплін є спеціалістами вищої та першої категорії) свідчить про якість освітніх послуг і є одним з важливих чинників, що забезпечують один з найменших в Україні показників втрати контингенту в закладах професійної освіти. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар