
Попри те, що вступна кампанія розпочнеться ще не скоро, чимало буковинських вишів вже опублікували правила прийому на навчання. Правду кажучи, кардинальної різниці з торішніми немає, проте є нюанси, на які вступнику варто звернути увагу.
Найперша новація – абітурієнти, охочі навчатися на денній формі, заяви про вступ подаватимуть винятково в електронному вигляді. Винятком є пільговики. За словами Володимира Ходоровського, голови навчального відділу БДМУ, ті, хто має право на позаконкурсний вступ, повинні принести заяви та відповідні документи, які підтверджують пільгу, у паперовій формі.
Як і торік, вступники матимуть можливість подати до 15 заяв на п`ять спеціальностей, на які передбачено прийом за державні кошти. Зберігається і система пріоритетності заяв, а сертифікати прийматимуть лише ті, котрі видали 2016 року.
Щодо кардинальних новацій, то цього року повністю змінили перелік спеціальностей, а напрямки підготовки взагалі ліквідували. Зараз, наприклад, на спеціаліста, магістра можуть подавати документи абітурієнти з будь-якої спеціальності. При цьому такі вступники зобов`язані скласти іспит з іноземної мови, фаховий іспит та пройти співбесіду. Також у МОН визначили категорії абітурієнтів, котрі можуть вступати за результатами вступних іспитів, а не ЗНО.
- Це військовослужбовці АТО, котрі проходили строкову службу, - каже Петро Шпатар, відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ. - Якщо дитина не має змоги з`явитися на ЗНО через поважну причину (через хворобу), вона зможе вступати за результатами вступних іспитів. При цьому слід пред`явити довідку, затверджену лікарською комісією.
Всі спеціальності подорожчають
Поки цінова політика вишів невідома, але упевнено можна сказати, що вартість навчання на всіх спеціальностях зросте пропорційно, враховуючи індекс інфляції як нинішній, так і прогнозований.
Ось у ЧТЕІ КНТЕУ зазначають, що вартість навчання не перевищуватиме 8,5 тисячі гривень на денній формі та 3 – на заочній.
- Поки ми ціни не підвищували, але вони можуть варіюватися у кінці березня, залежно від рівня інфляції, - зазначає відповідальний секретар приймальної комісії Юлія Табенська.
Цікаво те, що при навчальному закладі з 11 липня працюватиме міні-консультаційний центр, який надаватиме інформацію не лише щодо вступу до ЧТЕІ КНТЕУ, а загалом про все.
- Вступна кампанія розпочинається 11 липня, закінчується 27. Рейтинговий список оприлюднимо 1 серпня, - каже Ю. Табенська, - не пізніше 5 серпня закінчуємо виконання вимог до зарахування вступників на місця держзамовлення, до 10 - на платну форму. Зарахування на держзамовлення – 6 серпня, на платну форму – 12 серпня. Дати трохи відрізняються від торішніх, адже торік були хвилі зарахування, цього року - ні.
Також цього року при формуванні конкурсного бала матимуть вагу бал атестата, здобутки в олімпіадах чи успішне завершення підготовчих курсів.
Тому вступникам вже нині треба збирати всі свої нагороди та записуватися на підготовчі курси. Адже це неабияк вплине на формування конкурсного бала. Одне слово, хочеш навчатися – готуйся заздалегідь.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар