
У рамках 1-ї спільної українсько-румунської міжнародної конференції «Повітря не має кордонів. Здорові легені – запорука процвітання нації» проведена школа та майстер-клас з профілактики тютюнопаління та лікування нікотинової залежності Європейською мережею припинення куріння (ENSP).
Модератори школи: Корнел Раду Логін (Бельгія), Харіс Гірвалакі (Бельгія), Поліна Старченко (Бельгія), Аггелос Мечілі (Бельгія), Отто Стойка (Україна). Про це йдеться на сайті БДМУ.
Наразі нікотинова залежність та тягар куріння в Європі є важливою проблемою. За даними ВООЗ, у світі проживає 1,1 млрд курців, і близько 80% з них мешкають у країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Насправді, в Європі взагалі найбільший відсоток жінок, котрі палять. Щорічно куріння тютюну стає причиною смерті близько 7 млн людей по всьому світу, враховуючи й пасивних курців. Понад 6 млн з цих смертей безпосередньо спричинені впливом тютюну. Серцево-судинні захворювання, а не рак, є найбільшим ризиком для життя, і спричиняють близько 48% передчасних смертей, пов'язаних із курінням. Проаналізовано, що звичка викурювати 20 сигарет на день призведе до семи серцевих нападів або інсульту у групі зі 100 людей середнього віку.
Обговорювалось важливе питання, як допомогти своїм пацієнтам кинути палити, його психологічні аспекти, поведінкові консультації та фармакотерапія.
Не залишилися поза увагою нові тютюнові вироби та електронні сигарети, які набувають популярності. Без сумніву гіганти вироблення тютюнової продукції прагнуть збільшити свій прибуток шляхом виготовлення нової, менш токсичної продукції. Проте, існують непереконливі докази щодо відмови від куріння за допомогою електронних сигарет, дуже мало курців намагаються кинути палити в таких умовах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар