
Згідно з постановою, безоплатні сніданки та обіди надаватимуть лише пільговикам, і то не всюди. За що їстимуть решта дітей – турбота вже органів місцевого самоврядування.
Якщо у місті це питання якось вдалося врегулювати, замінивши повноцінні сніданки на ланчі, села до таких «кулінарних випробувань» виявилися не готовими. Інакше кажучи, тягар харчування школярів влада просто перекинула на плечі сільських рад, які без того ледь кінці з кінцями зводять, зробивши їх крайніми.
В області на харчування грошей нема – просять у держави
На жаль, владнати ситуацію самотужки вдається далеко не всім. Тим паче, що новий фінансовий тягар не єдиний, яким «нагородили» місцеві бюджети під гаслами децентралізації.
Розуміють це і в області. Іван Мунтян, голова Чернівецької обласної ради, звернувся до Кабміну з проханням переглянути законодавчі акти щодо можливості безкоштовного харчування учнів за рахунок збільшення обсягу субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам. Оскільки місцеві бюджети такого натиску просто не витримають.
Власне, в облраді наполягають, аби до законодавчих актів внесли зміни, і безкоштовним харчуванням були забезпечені всі учні 1-4 класів, включно з інвалідами, дітьми з малозабезпечених та багатодітних сімей, переселенці та ті, чиї батьки загинули під час проведення АТО.
У те, що цей запит задовольнять, або хоч розглянуть, віриться мало. Тому, певно, про харчування дітей повинні думати самі батьки.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар