
Ще кілька років тому випускники навчальних закладів були зобов’язані після закінчення навчання надати довідку про те, що знайшли собі роботу, або відшкодувати повну вартість навчання. Бо їм просто не видали б диплом. Звісно, стосувалася ця норма студентів бюджетної форми.
Однак нині будь-яку примусовість у працевлаштуванні скасовано. Ще 2015 року її скасували для студентів вишів загального профілю, а торік – і для студентів медичних вишів.
Виходить, що працевлаштування випускників нині – справа самих молодих спеціалістів. Не потрібно також укладати тристоронні угоди та видавати випускникам направлення на роботу чи вимагати від них довідки про самостійне працевлаштування. Найбільш поширеним був другий варіант – такі довідки були формальними і не означали їхнього реального працевлаштування.
Тому вимоги пред’явити довідку нині суперечать закону. Стосується це вишів усіх рівнів акредитації, включно з училищами та технікумами.
На Буковині свої закони
До редакції звернувся студент одного з училищ міста Степан (ім’я просив змінити, – авт.). Хлопець навчається на державній формі і розповідає, що у навчальному закладі йому повідомили, буцімто диплом не видадуть, поки він не принесе довідку про працевлаштування.
Так, згідно із законодавством, студенти-бюджетники професійно-технічних навчальних закладів після закінчення навчання повинні принести довідку про працевлаштування чи ксерокопію наказу про прийняття на роботу. Однак якщо студент із якихось причин цього не зробив, навчальний заклад не може вимагати від нього довідки, а тим паче не видати диплом.
Заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Галина Писаревська пояснює, що дипломи студентам видають відразу ж після здачі державного кваліфікаційного іспиту. А уже упродовж літа вони працевлаштовуються і приносять відповідні документи.
- Звісно, для навчального закладу краще, якщо студент принесе довідку, - каже Г. Писаревська. – Однак вимагати її категорично від випускника ми не можемо. Випадків, коли студентам не видавали дипломи, у нас не було. Крім того, направляємо студентів на різні підприємства – і в Чернівцях, і в районних центрах та селах. Але тільки на ті підприємства, з якими у нас укладено договори. Успішно працюють наші випускники і поза межами Буковини.
Отже, не видати диплом у будь-якому навчальному закладі студентові не мають права. Якщо все-таки довідку про працевлаштування вимагають та погрожують не видати диплом, варто звертатися до обласного департаменту освіти. Хоча екс-заступниця міністра освіти і науки Інна Совсун, наприклад, радить відразу ж телефонувати до Міністерства освіти і науки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар