
Довго думали, звідки взяти кошти на харчування у селі Шипинці на Кіцманщині. І вирішили, що допоможуть у цьому батьки.
- Пільговики з 1 по 11 клас у нас харчуватимуться безкоштовно, - каже сільський голова села Шипинці Кіцманського району Василь Нявчук, – хоча їх у нас не так і багато. З цим проблем немає. А ось решта дітей будуть обідати за батьківські кошти. Вони повністю оплатять харчування, тобто здаватимуть по десять гривень щомісяця. Якщо потрібно буде більше коштів – сільська рада доплатить, але основну суму даватимуть батьки.
В. Нявчук каже, батьки не проти, вже і меню склали. Звісно, це трохи обтяжливо, але голодними дітей не залишить ніхто. Тому і прийняли таке рішення.
Дійшли компромісу
Аби всі діти у школі обідали, деякі сільські ради вирішили піти на компроміс – 50% вартості обіду платять батьки, 50% - сільська рада.
Сільський голова села Йорданешти Глибоцького району Георгій Лютик каже, безкоштовно за гроші районного бюджету у селі харчуватимуться 23 пільговики.
-У нас є дві школи – дев`ятирічна на 11-річна. В першій маємо 17 дітей із малозабезпечених сімей (з 1 по 4 клас), котрі не платитимуть за харчування, - зазначає Г. Лютик. – А на обіди решти початківців ми спільно з батьками будемо здавати кошти. В іншій аналогічна ситуація.
Чоловік каже, зараз повністю забезпечені продуктами, жодних проблем не було. Питання вирішували ще у середині січня. Тоді школярі були на канікулах, а потім пішли на карантин. Тому за цей час всі непорозуміння вдалося утрясти.
- Батьки не проти, тим паче, очікували, будуть платити 60% від вартості сніданку, - розповідає Г. Лютик. – Але ми таки зійшлися на половині вартості. Обговорювали це питання у районі і ухвалили рішення, що всі сільські ради будуть за такою пропорцією збирати кошти на харчування дітей.
Ось у селі Довгопілля Путильського району коштами, необхідними на харчування дітей 1-4 класів, забезпечив район.
- Діти 1-4 класів повністю харчуватимуться за гроші районного бюджету, як і раніше, - розповідає Петро Лахман, сільський голова села Довгопілля. - Щодо старших класів, то пільговики (їх десь 12) теж, як і раніше, будуть снідати безкоштовно за гроші з району.
Сільський голова каже, якщо село співпрацює з районом, то проблем не виникне. Звісно, багатші населені пункти можуть виділити кошти зі своїх бюджетів на харчування дітей, а біднішим район дає субвенцію. Головне –співпрацювати, і не лише у сфері освіти.
- У нас, дякувати Богу, проблем не було ні ж чим поки що. Щодо ціни на харчування, ми використали формулу 50/50 – половину коштів платять батьки, половину – сільська рада, хоча торік батьки платили 40% від вартості харчування, - підсумовує П. Лахман. – За цим законом взагалі можна повністю всю вартість обіду перекинути на плечі батьків. Але ми вирішили піти таким чином. Та і ціни за рік піднялися у рази, тому така дія була вимушеною.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар