
2015 буде роком Кози, а тому на новорічний стіл, аби заручитися підтримкою цього символу, українським господиням радять включити до меню якомога більше зелені, фруктів та овочів. І це так доречно, адже, зважаючи на статки, які нині вже і статками язик назвати не повертається, новорічне застілля більшості українців так і виглядатиме – як зелена галявина. М’ясо, рибні делікатеси, сири, звісно, на столі також будуть, проте це буде, радше, дуже бюджетний варіант звичних новорічних страв.
За рік ціни на продукти зросли вдвічі, а деякі навіть втричі.
- За своїм менталітетом, ми звикли, що новорічний стіл має «ломитися» від різноманіття страв. Щоб потім до Різдва було що їсти і від чого лікувати шлунок. Та такі стереотипи вже давно не в моді. Європейці завжди були прихильниками економних святкових вечерь. І погодьтеся, що це особливо актуально нині, коли важлива кожна копійка, - вважає кухар, технолог харчування Ольга Курінна.
- Тому, якщо сім’я не велика, раджу зробити тільки одну основну страву на один вечір, підібрати смачні закуски. Одне слово, зробити скромну, але гарну вечерю. Головне - правильно розрахувати, які порції вам потрібні, аби не витрачати кошти марно. Якщо плануєте молодіжне святкування, зробіть стіл - фуршет – із всілякими закусками, солодким, фруктами. Розплануйте ніч, щоб було весело, із конкурсами, танцями. Врешті, гарно зустріти Новий рік – зовсім не означає переїсти, - підсумувала Ольга Курінна.
Скільки плануєте витратити на Новий рік?
Новорічні свята завжди проводимо вдома. Нас у сім`ї багато – семеро людей, тому доводиться на святкування викинути чималу суму. Та попри це, все-таки вдається зекономити на чомусь – салати робимо не з кальмарами, а з капустою, подарунки купуємо не надто дорогі. Зважаючи на курс долара, сподіваюсь, вкладемось цього року у 2000 гривень.
Найбільше витрачаю саме на новорічні свята. В жодному разі не економлю: донечкам купую те, що вони замовлять, дружині та родичам обов`язково щось теж придбаю. Ціна одного подарунка коливається в межах 1000 гривень. Продукти, думаю, обійдуться теж у добрих 3 тисячі, адже родина дуже велика. Тому в сумі вийде тисяч 10.
Ніколи не витрачав багато грошей на новорічний стіл через те, що зустрічаю це свято у компанії свого ноутбука - дивлюся трансляцію Президента і йду спати або гуляю містом. Економічна криза не особливо відобразилася на моєму новорічному столі – традиційне олів`є не люблю, тому й не готую його. Гроші витрачаю на якісний алкоголь, фрукти та м'ясні продукти - вийде приблизно 300 гривень, не більше.
У мене двоє маленьких діток, тому найбільше грошей під час свят витрачаємо на фрукти та солодощі. Гадаю, на цьому економити не треба. Щодо новорічного столу, то він буде не надто багатим: кілька салатів, м`ясо та гарнір. На щось інше просто коштів не вистачить. Планую витратити на це 800 гривень.
Нас у сім`ї лише двоє – я і дідусь, тому не думаю, що на Новий рік витрачу багато. Звісно, доведеться зекономити на чомусь, адже криза таки дається взнаки. Мабуть, новорічне меню зроблю простішим, але подарунок дідусеві все ж придбаю – він один у мене. Розраховую на 400 гривень.
Опитувала і фотографувала Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар