
Як з’ясувалося, не лише українці впритул не помічають впроваджених реформ урядом та президентом, але і з-за океану їх також не бачать. Нам недвозначно натякнули, що без реформ, реальної боротьби з корупцією та виконання вимог так званої революції гідності, ми можемо залишитися сам-на-сам не лише з кремлівською агресією, але і з дірявим бюджетом.
На жаль, практично за два роки після подій на майдані в Україні не втілили у життя надважливі реформи – зокрема боротьбу з корупцією. Чиновники усіх рівнів за допомогою правоохоронних структур та мовчазної згоди судової гілки влади намагаються лише замкнути корупційні потоки на собі. І їм це успішно вдається.
Можливо Байден привіз особисте послання від Обами нашому керівництву
Щоправда, цивілізована світова спільнота вимагає зовсім іншого – реальних дій у боротьбі з корупцією. Про це заявив під час візиту в Україну віце-президент США Джозеф Байден.
- Керівництво держави повинно виконати обіцянки - виправдати ті жертви, які були здійснені два роки тому на майдані, - заявив він. - І дуже важливо для цього другого шансу створення демократичного суспільства, щоб це не пропало, фактично викорінити ракову пухлину - корупцію. Україна повинна співпрацювати з міжнародною спільнотою та виконувати зобов’язання МВФ. Я ніколи не розказую людям з інших країн, що вони повинні робити, але ви не можете назвати жодної демократії у світі, де процвітає ракова пухлина корупції. Ви не можете знайти жодної такої країни.
Водночас він закликав провести судову реформу, щоб мати змогу притягнути до відповідальності винних і щоб вищі чиновники відокремлювали свої інтереси від державних.
І олігархи, і неолігархи мають сплачувати податки, діяти за одними правилами, не вдаватися до тиску на суддів.
Він прямо заявив, що це наш останній шанс. Хоча малоймовірно, що керівництво держави зробило висновки з цих заяв.
З-поміж іншого важливого він наголосив, не змарнувати можливість побудови кращого майбутнього. Останню можливість, яку дає не лише світова спільнота, але і власний народ.
Щоправда, експерти не радять робити якісь епохальні висновки з цього візиту. Адже про конкретну мету вголос можуть і не сказати.
- Навряд чи йшлося про безвізовий режим із Європою. Очевидно, говорили про впровадження реформ, які у нас буксують, фінансову та іншу допомогу, а також протидію російській агресії, - вважає політолог, кандидат політичних наук Павло Катеринчук. – В політиці є речі, які не варто і з різних причин неможливо обговорювати у телефонному режимі. Їх потрібно передати особисто. Можливо Байден привіз особисте послання від Обами нашому керівництву. Але конкретики широкому загалу все одно не буде відомо.
Очевидно, що йшлося про впровадження реформ, роботу уряду. Можливо були якісь вимоги щодо їхньої роботи – підтримки, або непідтримки чинного прем’єра.
Але, вважає експерт, не варто надавати цьому візитові особливого значення. Це, радше, робочі питання, які не мають особливого впливу.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар