
Якість води нині бажає кращого. І стосується це як водопровідної води, так і води з колодязів. Аби вберегти техніку від накипу, а себе від хвороб, багато хто вирішує очищати воду за допомогою спеціального обладнання. Та просто встановити фільтр недостатньо. Треба ще й правильно їх підібрати, та й не забувати вчасно чистити.
Система зворотного осмосу очищає практично на всі сто
- На сьогоднішній день найбільш ефективною та доступною системою очищення води є система зворотного осмосу, - стверджує директор профільного підприємства, фахівець з установки фільтрів Сергій Ковцун. - Принцип такий - стаціонарна система встановлюється під мийкою і від неї відповідно виводиться окремий кран з чистою водою. Є велика кількість модифікацій такої систем і людина сама може обирати те, що їй підходить за параметрами.
При виборі систем очищення для дому краще попередньо порадитися зі спеціалістами
Важливе значення має джерело води
- Справа в тому, що у приватному будинку вода зазвичай використовується не з централізованого водопроводу, а з таких альтернативних джерел, як колодязі, свердловини тощо. Така вода в принципі бактеріологічну обробку не проходить, порівняно з водопровідною, котру обробляють механічним, хімічним та бактеріологічним методом. А щодо колодязної води, то ситуація тут дещо інша: ви просто викопали колодязь чи пробурили свердловину і качаєте воду, а от який у неї хімічний та біологічний склад, ви не знаєте. Тобто вона може бути і заражена, і мати дуже складний хімічний склад, сторонні запахи тощо. А тому очистити таку воду – непросте завдання і виконати його складніше, ніж із водопровідною водою, хоча й бувають виключення. І для колодязної води нічого, окрім системи зворотного осмосу ми порекомендувати не можемо, - каже фахівець. - Оскільки це єдине обладнання, котре може відфільтровувати нітрати, нітрити, біологічні та хімічні забруднення. Фільтрація води відбувається через напівпроникну мембрану, яка володіє настільки малими порами, що пропускає тільки молекули води. Дана система фільтрує воду на 95%.
Доцільно перед вибором фільтра зробити аналіз води
Наталя Гопко, головний лікар обласної санітарно-епідиміологічної станції
Як іноді ми стаємо жертвами реклами про чудодійність тих чи інших препаратів, така ж ситуація відбувається і з фільтрами для очищення води. Не потрібно відразу ж бігти й замовляти собі перший же агрегат, який привернув увагу. Спочатку потрібно провести лабораторний аналіз води, визначити її хіміко-біологічний склад і лише потім вирішувати, чи потрібен фільтр та на скільки він буде ефективним. Себто, як ліки має призначати лікар, так і фільтр має підбирати спеціаліст.
Ще один важливий момент, про який не варто забувати, - це своєчасне обслуговування очисного обладнання згідно з інструкцією. Інакше, там накопичуватиметься весь бруд, і такий фільтр приноситиме лише шкоду.
Отож не можна однозначно відповісти на запитання, чи потрібен вам фільтр. Кожен випадок потребує індивідуального підходу і експертної оцінки.
Що ж до квартир із централізованим водопостачанням, то тут можна використовувати такі ж фільтри. Проте тут період обслуговування буде більшим, ніж у випадку з колодязною водою, і робити це достатньо раз на півроку. Окрім цього для водопровідної води є дуже багато фільтрів, які займаються не основною очисткою, а так званою доочисткою. Наприклад, використовують прямоточний фільтр двох каскадний або трьох каскадний, а також фільтри в вигляді глечика, настільних фільтрів та багато інших варіацій.
Фільтрам потрібен догляд
Системи очищення води потребують обов’язкового обслуговування. Адже фільтр відфільтровує бруд, котрий накопичується в ньому. Деякий час фільтр може акумулювати цей бруд в собі, а через деякий час він видасть вам все це в одну чашку, а тому очистка фільтрів будь-якої системи є необхідною.
Обслуговування фільтрів очисної системи може бути як автоматичним, тобто для очищення фільтрів використовують автоматичні системи, котрі за допомогою електроніки перемикають клапани і очищають фільтри, або ж здійснюватися вручну за допомогою води.
Фільтри – для всієї оселі, або ж для одного крана
Виявляється системи фільтрації різняться не лише специфікою у підходах до очищення води, але й варіаціями їх монтажу.
- Є система, яка встановлюється стаціонарно на вхід в дім або в котедж. Такі системи зазвичай використовують у приватних будинках, тому що вони мають великі габарити і досить складне й дороге обладнання. Вартість такої системи очистки води стартує від 23 тисяч гривень і вище, каже спеціаліст. - На вході в квартиру можна встановити хіба що фільтр грубої очистки, котрий готуватиме технічну воду, а потім вже окремо на якийсь із виходів, наприклад, на кухні можна встановити фільтр для очищення питної води. Таким чином ми фактично ділимо воду в оселі на технічну і питну, аби зекономити гроші господаря.
Правильно підібраний фільтр дозволить пити воду без кип’ятіння
В принципі всі фільтри, якщо вони грамотно підібрані, готують питну воду, яку можна використовувати без термічної обробки. Все залежить від того, чого хочуть господарі помешкання. Наприклад, декому потрібна технічна вода, котра буде безпечною для техніки, а питна вода їх не цікавить. Відповідно до цього ми встановлюємо фільтри, що дозволять очистити воду саме до такого рівня. Є люди, які навпаки хочуть, аби в них з крана текла чиста питна вода, відповідно до цього підбираємо й обладнання.
В принципі, добре було б спочатку зробити аналіз води, аби знати з чим боротися, а потім вже аналізуємо, що з потрібно забрати, що додати і підводимо воду до стандарту «Вода питна столова».
- При виборі систем очищення для дому краще попередньо порадитися зі спеціалістами. Адже той наплив обладнання, що нині пропонують в Інтернеті, може мати доволі прийнятну цінову політику, та ось якість і самого обладнання, і, відповідно, відфільтрованої води може бажати кращого, - застерігає Сергій Ковцун. - Ніколи не буває дешево і якісно – треба чимось жертвувати, як то кажуть.
Очисні системи є на будь-який гаманець
Аби встановити систему зворотного осмосу в квартирі, доведеться заплатити 4600 гривень. Існують і більш прості, щоправда й менш ефективні варіанти для квартири, з ними можна вкластися і в 800 гривень. Фільтри у вигляді глечиків коштують найдешевше – в середньому 150-180 гривень.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Види фільтрів та їхні особливості
Вид фільтра |
Характеристика |
Переваги |
Недоліки |
Ціна, грн. |
Фільтр-глечик
|
Являє собою посудину з картриджем очищення. Людина наливає воду і проходячи через картридж, вона очищається.
|
Дешевизна Простота у використанні Мобільність Не вимагає підключення до водопроводу Можливе використання на дачі і в туризмі |
Система на відкритому повітрі (не захищена від мікробів в повітрі) Картридж потрібно часто міняти Брудний картридж робить воду гірше, ніж в крані Не очищає воду від деяких бактерій |
150-540 |
Магістральний фільтр або фільтр попереднього очищення.
|
Встановлюється на водопровідну трубу, усередині містить картридж, через який пропускається вся вода. Може бути встановлена ціла серія фільтрів з різними картриджами: поліпропіленовий, вугільний, іонообмінна смола і т.д. |
Недорогі фільтри Очищає воду від дрібних домішок, суспензій, хлору (залежно від картриджів) Легко міняються картриджі Не займає багато місця |
Зменшує тиск у водопровідній системі у міру забруднення картриджа Не очищає від деяких бактерій Зміна картриджів мінімум раз на 1-2 місяці
|
255-2300 |
Настільний фільтр |
Настільний фільтр зазвичай схожий на систему натрубні фільтрів. Він має свій кран і підключається окремо до труби або безпосередньо до крана на кухні. Можуть комплектуватися капілярної мембраною, яка очищає домішки до 0,001 мікрона |
Установка в зручне місце на кухні Легка зміна картриджів Економічний варіант очищення води
|
Накопичуються бактерії в картриджах Немає постійного запасу води Не очищає від деяких бактерій і вірусів
|
810 |
Система зворотного осмосу
|
Явище зворотного осмосу полягає в фільтрації води через напівпроникну мембрану (сітку), яка володіє настільки малими порами, що пропускає тільки молекули води. Фільтр встановлюється на кухні під кухонною мийкою. Кран забору чистої води виводиться на мийку. Фільтр встановлюється на кухні під кухонною мийкою. Кран забору чистої води виводиться на мийку. Продуктивність системи 200-300 л / добу. Ступінь очищення води 90-95%. Для компенсації незначною продуктивності система комплектується накопичувальною ємністю на 10 літрів, що дозволяє постійно мати чисту воду за рахунок автоматичного поповнення її запасів. |
Очищення води до ідеальної чистоти Зручність використання Постійний запас питної води (близько 10 л, в залежності від величини бака) Видалення всіх вірусів, бактерій, важких металів
|
Висока вартість Великий обіймав обсяг (зазвичай під кухонною мийкою)
|
4600-7800 |
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар