
Найбільше нових випадків зараження коронавірусом на Буковині за добу 22 грудня зафіксовано у Чернівцях, Кіцманському та Новоселицькому районі. Загальна кількість нововиявлених недужих – 166 випадків. Тоді як тих, хто поповнив когорту одужалих – 413 осіб.
Географія поширення нововиявлених хворих на коронавірус:
- Чернівці +84
- Кіцманський район +21
- Новоселицький район +20
- Хотинський район +15
- Герцаївський район +12
- Сторожинецький район +9
- Сокирянський район +2
- Заставнівський район +2
- Путильський район +1
Загалом, чисельність інфікованих в області від першого встановленого випадку – 38721. Одужалих маємо 26132 людини.
За добу 22 грудня ушпиталили 49 пацієнтів
Лише за одну добу 22 грудня ушпиталили 49 пацієнтів. Отже, у лікарнях області станом на 23 грудня перебувають 603 людини. Із них у 435 пацієнтів підтверджено коронавірус, решта – з підозрою.
У медичних закладах станом на 23 грудня 60 пацієнтів перебувають у реанімаціях. 364 хворі у лікарнях Чернівецької області – на кисневій терапії.
Померли троє буковинців із підозрою на коронавірус
За добу 22 грудня у Чернівецькій області зафіксовано 3 летальних випадки. У всіх померлих підозра на COVID-19.
Загальна кількість зареєстрованих летальних випадків серед осіб, недужих на коронавірус – 749.
Україна – на 30-му місці в Європі за рівнем смертності від COVID-19
На брифінгу 23 грудня очільник МОЗУ Максим Степанов повідомив, що Україна перебуває на 30-му місці в Європі за рівнем смертності від COVID-19 з показником 387 осіб на 1 млн населення. У Польщі він становить 682, у Франції – 932, у Великій Британії – 1004 особи на 1 млн населення. Низький рівень смертності в нашій державі – це досягнення вітчизняних медиків.
У МОЗі розповіли, як захиститися від нового штаму коронавірусу
МОЗ рекомендує українцям утриматись від поїздок до Великої Британії, а також до країн, де нещодавно виявили новий штам коронавірусу, про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, Україна поки не заборонятиме в'їзд з Британії, але запроваджує низку обмежень для приїжджих звідти.
«Британський штам» коронавірусу, який на 70% заразніший за звичайний, в Україні поки не реєстрували
Вони повинні:
- мати поліс медстрахування, який покриває лікування від COVID-19 (для іноземців);
- мати негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше як за 48 годин до перетину кордону;
- у разі відсутності тесту перебувати 14 днів на самоізоляції.
Нагадаємо, нещодавно прем’єр Британії оголосив локдаун для частини Англії і скасував послаблення карантину на Різдво через новий штам коронавірусу, що на 70% заразніший за звичайний.
За інформацією Центру громадського здоров’я, «британський штам» в Україні поки не реєстрували.
Сатурацію поліпшить дієта і лежання на животі
Для поліпшення сатурації хворим на COVID-19 слід до 18 годин на добу проводити лежачи на животі. Про це розповів директор КНП «Івано-Франківська міська клінічна лікарня №1» Тарас Василик.
«…Один зі способів поліпшення сатурації, насичення легеневої тканини киснем - це поза пацієнта на животі. Хворим із дихальною недостатністю треба проводити до 18 годин із 24 на животі», - зазначає Т. Василик.
За його словами, не менш важливо таким хворим дотримуватись дієти.
«Я регулярно проводжу обхід хворих й інколи просто вражений культурою харчування. Нещодавно спостерігав, як пацієнтка в лікарні може собі дозволити з’їсти до пів літра олів’є, яке принесли з дому. Питаю, чим не влаштовує лікарняна зупка, а жінка пояснює: мовляв, не викидати ж салат, який приніс чоловік. Зрозумійте, коли організм хворий, а ми ще їмо м’ясо, майонез та іншу «важку» їду, то він змушений виділяти багато енергії для її перетравлення, а не для боротьби з інфекцією», - наголошує лікар.
Для відновлення організму після коронавірусної інфекції фахівець радить більше бути на свіжому повітрі, виконувати дихальну гімнастику, інгаляції, содові і парові ванночки. Обов’язково - велика кількість теплого пиття.
ВООЗ рекомендувала відзначати зимові свята надворі
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала жителям Європи відзначати Різдво і Новий рік на вулицях і уникати скупчень людей, особливо у приміщеннях. Про це йдеться у повідомленні ВООЗ, оприлюдненому 16 грудня.
У ВООЗ попередили, що зібрання різних сімей, знайомих і релігійних груп під час новорічно-різдвяних свят створює «значний ризик» поширення COVID-19 у перші тижні і місяці 2021 року.
Зібрання навіть невеликими групами становлять небезпеку, оскільки вони, як водиться, об’єднують людей різного віку і з різних сімей, які можуть дотримуватися різних заходів профілактики інфекцій, наголосили в організації.
У зв’язку з цим медики рекомендують відзначати свято надворі, носити маски і дотримуватися дистанції.
У разі святкування у приміщенні – радять обмежити кількість гостей і забезпечити там хорошу вентиляцію.
«Може здатися незвичним носити маски і дистанціюватися у колі друзів і сім’ї, але це значною мірою гарантує безпеку і здоров’я кожному», – йдеться у повідомленні.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар