
Через політичні перипетії у країні страждають, як завжди, пересічні українці. Нині у скрутній ситуації опинилися діти онкохворі, хворі на гемофілію та ВІЛ-інфіковані. Для них немає вакцини та необхідних препаратів. Причина, на думку чиновників, зірвані тендери та підвищення вартості препаратів.
- Ситуація щодо забезпечення вакцинами у Чернівецькій області є незадовільною. Щонайменше останні три роки область отримувала їх лише на 60-70% від потреби. Себто щороку ми мали 30% нещеплених дітей через брак вакцини. Цьогоріч склалася така ситуація, що тендери розпочались лише в червні-липні і багато з них були зірвані, через те що фірми-виробники на них не вийшли. Та є одна надія, за погодженням з ЮНІСЕФ Грузія зголосилася бути донором вакцин для України. Нам обіцяли надіслати вакцини від поліомієліту, що ж до дорожчих вакцин, то поки що невідомо. А купувати російську дешевшу вакцину Україна не може, оскільки вона не відповідає встановленим стандартам. Через це у нас буде вакцина, але лише 20-30% від потреби і можливо ще певну кількість можна буде отримати за гуманітарними програмами, - пояснює заступник директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук. – Нині ж є лише дуже невеликі залишки з поставок 2013 року. Звісно ж, люди можуть придбати вакцину в аптеках, та що стосується вакцини БЦЖ (вакцина проти туберкульозу), то в аптечній мережі немає. Через це другу вакцинацію БЦЖ не проводять.
Через проблеми з тендерами, крім дітей, постраждали ВІЛ-інфіковані, хворі на гемофілію та туберкульоз
Через відсутність вакцин у лікарнях люди змушені їх купувати, а це додаткові затрати і грошей, і часу.
- Останнє щеплення у поліклініці синові зробили за один місяць, а для наступних вакцину доводилося купувати в аптеці. Вартувала вакцина від чотирьох хвороб, наприклад, 280 гривень, а схожа вакцина ще й проти гепатиту включно, становила 415 гривень, - розповідає чернівчанка Мальвіна Фурдига. - Ще два щеплення потрібно буде зробити, й напевно, їх також доведеться купувати.
Через проблеми з тендерами, крім дітей, постраждали ВІЛ-інфіковані, хворі на гемофілію та туберкульоз. Медики кажуть, що починаючи з жовтня і приблизно до початку січня, ймовірно, буде відчутним дефіцит препаратів. Через незадовільний процес закупівлі ліків від обов’язків відсторонили міністра охорони здоров'я України Олега Мусія і звільнили першого заступника міністра Руслана Салютіна.
Виходить, що не маючи грошей, пацієнти просто не зможуть отримати потрібні препарати, а деякі не вийде купити навіть втридорога в аптеці. Отже, людям доведеться, як завжди, самим шукати вихід із ситуації, оскільки до їхніх проблем, напевно, усім байдуже.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар