
В одному з корпусів обласної психіатричної лікарні, де раніше розміщувалося відділення реанімації, запрацював Центр психологічної реабілітації учасників АТО. Його створили спільними зусиллями влади, персоналу та волонтерів. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
- Це відділення кризових станів із ліжками психологічної реабілітації осіб, які перенесли бойову психологічну травму, розраховане на 15 ліжко-місць. Майже всі вони вже заповнені, - коментує головний лікар Чернівецької обласної клінічної психіатричної лікарні, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ за спеціальністю "Психіатрія" Анжела Левицька.
За словами Анжели Петрівни, потреба у такому відділенні назріла давно.
Буковинські бійці проходять реабілітацію у Затоці Одеської області
- Якщо професійні військові внутрішньо налаштовані на ведення бойових дій, знають, як поводити себе у таких ситуаціях, то для цивільних мобілізованих це є колосальний стрес, оскільки вони не готові до війни ані морально, ані психологічно. Тому ще з минулого року, з часу початку проведення антитерористичної операції маємо справу з розладами адаптації у тих, хто повернувся із зони бойових дій, із психологічними розладами і посттравматичним стресовим розладом. Це достатньо складний симптомокомплекс, який супроводжує людину протягом усього життя, і вкрай важливо не залишити таку особу наодинці зі своєю проблемою, а надати їй професійну допомогу, - каже А. Левицька.
Оскільки дотепер працівники психіатричної лікарні мали справу лише з цивільним населенням, для надання психологічної та психіатричної допомоги особам із бойовою психологічною травмою на високому професійному рівні вони штудіювали спеціальну літературу канадійських та американських фахівців, відвідували конференції за участю ізраїльських психологів, які досконало знають цю клініку та методи допомоги відповідному контингенту пацієнтів. Адже на лікування до психлікарні особи, які брали участь у бойових діях на Сході України, поступали ще з минулого року.
- Торік ми пролікували більше 400 учасників АТО. Спочатку вони потрапляли у військовий шпиталь, а якщо психолог визначав потребу професійної допомоги, то їх скеровували до нас, - каже А. Левицька. – Цього ж року лікування у нашому закладі одержали вже понад 450 осіб із бойовою психологічною травмою. Завдяки новому відділенню, крім психологічної і психіатричної допомоги тепер вони зможуть також пройти у нас курс реабілітації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар