
За кількістю проведених процедур тромболітичної терапії при гострому інфаркті міокарда Чернівецька область перша в Україні. Про це під час перебування у Чернівцях повідомив головний терапевт МОЗ України, член-кореспондент НАМН України Василь Нетяженко, інформує прес-служба департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА. Принагідно він відзначив доцільність використання для проведення тромболізису препарату стрептокінази, який почали самостійно закуповувати у Чернівецькому кардіодиспансері, та рекомендував перейняти досвід чернівчан.
- До сьогодні область стовідстоково була забезпечена препаратами для проведення тромболітичної терапії за кошти державного бюджету. Однак цього року через пробуксовування державних програм змушені були самі шукати вихід. Вирішили закуповувати тромболітики у межах коштів, які виділяють закладу з обласного бюджету для придбання ліків. Зважаючи на значне подорожчання лікарських засобів, замість актилізе і металізе, які ми отримували за державними програмами та котрі сьогодні коштують більш як 22 тисячі гривень за флакон, вирішили купувати у рази дешевшу, проте не менш ефективну стрептокіназу. Завдяки цьому вдалося не зменшити кількість процедур тромболізису, - каже головний лікар Чернівецького обласного клінічного кардіологічного диспансеру, головний позаштатний кардіолог департаменту охорони здоров’я Ірина Маковійчук.
Які хвороби найчастіше турбують буковинців
За її інформацією, якщо протягом 2013 року в області було проведено 283 процедури тромболізису (тобто, майже кожному третьому хворому з гострим інфарктом міокарда), то за 9 місяців 2014-го – 151 або ж 27,5% хворих. Крім кардіодиспансеру, тромболізис роблять безпосередньо у каретах "швидкої" та у районних лікарнях. Так, у Новоселицькій ЦРЛ з початку року їх провели 11, у Сторожинецькій ЦРЛ – 8, у Сокирянській ЦРЛ – 6. Проведення ж тромболітичної терапії у два рази зменшує ризик смерті хворого від гострого інфаркту міокарда.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар