
Лікарі-педіатри кажуть, що побічні дії та алергічні реакції від вакцини можливі так само, як і від препаратів чи навіть продуктів харчування. Проте наслідки таких реакцій не можна порівнювати із тим, чим загрожують самі захворювання.
- Вакцина всюди однакова, оскільки її закуповують централізовано. А тому немає значення, де буде зроблено щеплення у Чернівцях чи в Києві. Препарат всюди однаковий. Та не слід забувати, що вакцина, як і будь-який медичний препарат, у певних випадках може викликати якісь реакції. Це суто індивідуальна чутливість. Є діти, які так само мають алергічні реакції навіть на воду з крана, на продукти харчування. Себто випадків є безліч, та спекулюють чомусь найбільше на темі вакцинування. Часто наслідки перенесених хвороб є значно тяжчими за наслідки побічних дій від щеплення. Наприклад, після перенесеного поіомієліту дитина може залишається інвалідом на все життя. Тому якщо зважувати усі «за» і «проти», то вакцинація набагато безпечніша та ефективніша, щоб дитина не стала інвалідом при захворюванні на низку хвороб, - каже лікар-терапевт Сергій Сажин. - Особливої можливості перевірити алергічні реакції на препарат немає. Є певні алерготести, які можна зробити, та вони також не є абсолютно достовірними.
За словами фахівця, хто має проводити вакцинацію, залежить від того, де знаходиться дитина. Якщо дитина відвідує садочок чи школу, то за це відповідає лікар цієї установи. Якщо дитина не відвідує садочок, то батьки звертаються до дільничного педіатра або сімейного лікаря.
Нагадаємо, про сумні історії з нашої медицини багато людей знають із власного досвіду. Неправильно прописані препарати та неадекватні до ситуації дії лікарів – стало чи не звичним явищем. Та останніми роками масового обговорення набрала тема безпечності щеплення дітей та якості вакцин. Скажімо, 2013 року писали, що протягом останніх двох років вакцина позбавила життя тринадцятьох дітей, випадки коли стан дітей погіршувався, з’являлися і після цього. На батьківських форумах у соціальних мережах взагалі можна прочитати про десятки випадків вакцинування, які закінчувалися інвалідністю. Знову увагу до цієї теми привернули випадки у Білій Церкві та на Буковині.
На Київщині раптово помер 3-річний хлопчик після того, як у дитсадку провели вакцинацію проти поліомієліту. Близько тижня дитина перебувала на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень міста, після виписки хлопчик був удома, а через 10 днів у дитини вкрай погіршився стан здоров’я, і він помер. Буковинці пощастило більше. Дворічна дівчинка з Глибоцього району потрапила до лікарні на дев'ятий день після вакцинації від поліомієліту. Після обстежень спеціальна комісія встановила, що захворювання дитини не пов'язане з вакцинацією, а погіршення стану дівчинки було викликане супутніми захворюваннями.
- Попередній діагноз виставляли: «гостре порушення мозкового кровообігу, гостра респіраторна вірусна інфекція, енцефалітична реакція». Комісійно цей випадок було розглянуто і зв'язок захворювання з щепленням проти поліомієліту не підтверджено, - каже в. о. начальника Держсанепідемслужби у Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський. - Нині проти поліомієліту вже щеплено понад 50 тисяч дітей області. Зрозуміло, що реакція організму на введення чужорідного білка має бути, зокрема це почервоніння, болючість в місці уколу, незначне підвищення температури – це місцеві реакції. Загальні реакції – слабкість.
Отож, виходить, що нібито і відповідальні за вакцинування є, і препарати закуповує держава, а не будь-хто, а отже мали б стежити не лише за їхньою якістю, але і за умовами зберігання, і в разі якщо постраждала дитина, мали б знаходити винного. Та на практиці трохи по-іншому. Тут стикаємося з круговою порукою і за лікарську помилку відповідати нікому.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар