
Якихось сто років тому про антибіотики ніхто і не думав. Різня запалення лікували здебільшого народними методами. Звісно, смертність тоді була значно вищою, звичайна пневмонія могла завдати фатальної шкоди. Утім, природний імунітет людей був значно вищим. І тільки після винайдення пеніциліну у 1940-х антибіотики витіснили бабусині рецепти. Сучасній людині значно легше за перших ознак застуди «закидатися» пігулками, аніж відлежати інкубаційний період, пропітніти у ліжку та перемогти хворобу завдяки природному опору організму.
Та чи завжди це правильно... Після антибіотиків дуже складно налагодити імунну та травну систему. Доводиться тижнями пити молочні та спеціальні препарати для налагодження мікрофлори кишечника. Та навіть після цього хвороба часто швидко повертається.
Натуральні антибіотики допоможуть на початку запалення, якщо форма важка – зверніться до лікаря
- Захворювання дихальних шляхів просто липнуть до мене. Вже давно маю хронічний бронхіт та пневмонію. Лікарі відразу запевнили, що цих проблем без антибіотиків не позбутися. Тож зазвичай кожні півроку доводилося приймати досить потужний курс препаратів. Після них травлення, загальне самопочуття погіршуються, шкіра та волосся стають ніякими, суцільний жах, - зізнається 32-річна чернівчанка Тетяна Хромко. – Все це стало дедалі більше набридати. Тож для себе вирішила йти до аптеки, коли вже нічого не допомагає. А за перших ознак захворювання пила чай з малиною, їла часник і ні в якому разі не йшла з температурою на роботу, а лежала вдома. Відкрила для себе імбир, чайне дерево та інші секрети. Досить скоро стала рідше хворіти, імунітет зміцнився.
Звичайно, остаточно викидати з аптечки антибіотики не варто, адже при важкому запалені народні методи не врятують і наслідки можуть бути жахливі.
Сімейний лікар, терапевт Світлана Головач пояснює, що в наш час існують такі форми вірусних запалень, які організму самотужки ніяк не подолати. Відмова від антибіотиків може призвести до летальних наслідків.
- На жаль, у моїй практиці траплялося, що люди принципово, або через недбалість не лікувалися вчасно медикаментами. Як результат, їх спіткали страшні наслідки, проблеми з життєвоважливими органами, - каже Світлана Миколаївна.
Відмовляються від антибіотиків не тільки за власним бажанням. Часом приймати їх просто не можна, у людей виникає важка алергічна реакція, а вагітним заборонено антибіотики. Як бути їм.
Ми розповімо про звичані продукти, які є майже в кожній оселі, і які містять природні речовини, дія яких схожа до тієї, яку мають хімічно вироблені антибіотичні препарати. Тож не поспішайте до аптеки, а подивіться у комору.
ЗАМІСТЬ ПІГУЛОК
Для дихальних шляхів – часник

Перший і найвідоміший натуральний антибіотик – старий добрий часник. Це справжня і натуральна альтернатива антибіотикам. Часник здатен подолати шістдесят різних видів грибків та двадцять типів небезпечних бактерій, навіть золотистий стафілокок, пневмокок, який і є збудником пневмонії. Річ у тім, що у часнику міститься алліцин – потужний антимікробний компонент, хімічна сполука. Найбільше допомагає він при легеневих захворюваннях. Допомагає імунній системі вигнати «погані» бактерії. Тибетські монахи славляться довголіттям, і їхній секрет саме в тому, що вони щодня їдять часник. Для профілактики достатньо з’їдати по два зубчики часнику на день, а якщо хвороба вже настала, можна збільшити дозування до 4-5 зубчиків.
Протипоказання. Окрім індивідуального несприйняття часнику, слід обережно вживати його тим, хто страждає на хвороби шлунково-кишкового тракту, часті сердечні болі, епілепсію, геморой. Обережними слід бути вагітним та матерям - під час годівлі їсти сирий часник не варто.
Яблучний оцет понизить жар

Оцтовий розчин здавна знають, як чудовий засіб для пониження температури. Та магазинний звичайний оцет слід замінити натуральним яблучним, він не зашкодить. Яблучний оцет містить безліч корисних речовин і мікроелементів: калій, кальцій, натрій, фосфор, кремній, калій, магній, залізо, сірку, хлор, мідь, а також вітаміни А, В1, В2, В6, С, Е, молочну, лимонну, щавлеву і яблучну кислоти, пектин. Окрім гарячки, оцет допоможе у лікуванні вушних запалень (хворе вухо промивають розчином оцту 1:1). Рекомендують при остеопорозі. Це чудовий протимікробний засіб, вбиває стрептокок та стафілокок.
Протипоказання. Оцет має високу кислотність, тому приймати його всередину не слід тим, хто має проблеми з шлунково-кишковим трактом (гастрит, підвищена кислотність, виразкові захворювання, хронічні і гострі гепатити). Що стосується зовнішнього застосування, то варто уважно спостерігати, щоб розчин не викликав алергії.
Журавлина вилікує сечовий міхур

Особливий підхід потрібен до лікування запалень сечовостатевої системи. Тут в пригоді стане журавлина. Приблизно 85% всіх інфекцій сечостатевої сфери викликає бактерією ешерешіа коли, вона прикріплюється до стінок сечового міхура. Ешерешіа коли провокує дуже сильні болі і підвищення температури. Речовина проантоцианидина, яка міститься в журавлині, не дає цій бактерії утримуватися на стінках сечового міхура. 1994 року вчені, які працюють у Гарвардській медичній школі, довели, що жінки, які регулярно вживають в їжу журавлину, набагато рідше хворіють на такі недуги.
250 грамів журавлини в день цілком достатньо для профілактики. Сам проантоцианидин можна придбати окремо в аптеці.
Та окрім цього, журавлина - чудовий природний антибіотик, який врятує від застуди, поліпшить роботу серцево-судинної системи, дуже корисна вагітним жінкам, є природним антиоксидантом.
Протипоказання. Обережно варто вживати журавлину тим, хто має гастрит, виразку шлунка, підвищену кислотність, чутливі зуби, або ж алергію.
Олія чайного дерева та чебрецю для горла та бронхів

Ефірні олій можна придбати у кожній аптеці чи косметичному магазині. Матері обов’язково мають мати вдома ефірну олію чайного дерева. Адже це чи не найпотужніший натуральний протимікробний засіб. Холодної пори, коли віруси просто гуляють, добре вдома вимити підлогу, додаючи у воду декілька крапель олії чайного дерева, або ж на ніч крапати їх у аромолампу. Це допоможе вбити мікроби у повітрі. Допомагає ця чудо-олія при хворобах носових пазух і вуха, при захворюваннях горла. 3-4 краплі олії розведіть разом з чайною ложкою меду і приймайте по три рази на день до цілковитого одужання. Врятує і при гнійних запаленнях шкіри, герпесі, для цього олією слід мазати вражені місця, якщо сильно пече, змішувати її з оливковою. Якщо нежить, можна просто помазати олією під носом, це полегшить дихання.
Вилікувати бронхіт допоможе ефірна олія чебрецю, це чудовий антисептичний, антибактеріальний, протигрибковий і антипаразитарний засіб. Вона дієва при бронхіті, ангінах, а також отиті, синуситі. Олію потрібно приймати по 2 краплі тричі на день.
Протипоказання: Алергічна реакція, непереносимість запаху. Слід обережним бути вагітним. Не застосовувати ззовні перед виходом на сонце, можуть бути опіки.
Прополіс та мед від ангіни

Кожен бджоляр підтвердить, що немає кращого антибіотика, ніж прополіс. Це смола, яку отримують від бджіл. Польські вчені 1989-ку змогли підтвердити ефективність прополісу проти нежитю. Завдяки величезній кількості антиоксидантів, що руйнують бактерії і віруси, він нейтралізує всі прояви простудних захворювань, наприклад, ангіни. Його достатньо просто жувати, не ковтаючи. Також незамінний при парадонтозі, чудово знімає запалення ясен та кровотечу.
Про мед, як антибіотик знають всі, він має антисептичні та антибактеріальні властивості, що робить цей продукт прекрасним засобом для лікування шлункових виразок, ран і опіків. Також мед ефективний у лікуванні болю в горлі, кашлю, застуди та алергії.
Протипоказання. Алергія. Не можна вживати прополіс, якщо є бронхіальна астма.
Малина та калина пришвидшать одужання

Чай з малиною та калиною примушували нас пити в дитинстві. І недарма. Це прекрасний засіб проти застуди. Малину вживають, щоб прискорити процес одужання. Вона має потогінну дію, запобігає авітамінозу і лікує інфекції верхніх дихальних шляхів. Корисна при тромбозі, авітомінозі, поліпшує тралення, серцевий ритм, зупиняє кровотечу, попереджає лейкемію, перевтому і багато іншого.
Калина - сильний імуностимулятор, засіб при авітомінозі.
Протипоказання. Малину не рекомендують при подагрі, нефриті і деяких захворюваннях нирок (наприклад, при сечокислому діатезі). Може викликати сильну алергічну реакцію. Калину не варто часто вживати гіпотонікам (хто має низький тиск), тим, в кого погано згортається кров. Від лікування калиною варто відмовитися при подагрі, артриті, сечокам'яній хворобі, захворюваннях нирок.
Підготувала Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар