
Помічна мазь із бджолиного воску
Необхідно: рафінована рослинна олія (1 склянка), бджолиний віск (розмір сірникової коробки), жовток, зварений на твердо (1 шт.)
Спосіб приготування:
В емальовану посудину вливаємо олію, потім кидаємо віск, і на маленькому вогні даємо йому розтанути. Жовток слід подрібнити і потроху додавати в олію з воском, потім добре розмішати, зняти з вогню та залишити настоюватися близько 15 хвилин. Опісля – процідити через міцну тканину (капрон, ситець). Зберігати таку мазь необхідно у холодильнику, бажано у скляній баночці, яку добре закрити. Якщо мазь потрібна у рідкому вигляді, то її варто перед застосуванням розігріти за допомогою водяної бані.
Ця проста мазь лікує безліч недуг, зокрема:
1. Її можна мазати на хворе місце (якщо бронхіт, ангіна, абсцеси і нариви у горлі, то компреси з маззю прикладають до шиї і змащують нею горло, з інтервалом між процедурами 1 годину; якщо рани, набряки, біль у суглобах колін, чиряки, опіки, зубний біль – необхідно нанести мазь на пошкоджене місце і щільно замотати його).
2. Можна капати (якщо гайморит або отит, то розтоплену мазь наберіть в піпетку і закапуйте щогодини, доки не вийде весь гній).
3. Можна приймати усередину (при болях у шлунку або кишечнику – приймай тричі на день по півчайної ложки).
4. При ламких нігтях – втирайте мазь у кутикулу, потім одягайте рукавички для зігріваючого ефекту. Бажано це робити на ніч.
Протизапальна мазь
Необхідно: тваринний жир (1 склянка), рослинна олія (1 ст. л.), березові бруньки (1 ст. л.), прополіс (50 г)
Спосіб приготування:
За допомогою водяної бані на середньому вогні розтоплюємо жир і доводимо його до кипіння. Потім додаємо березові бруньки і залишаємо остигнути. При цьому виключаємо газ, але не знімаємо посудину з водяної бані, залишивши її там на 2,5-3 години. Коли приготоване почне потроху остигати, туди додаємо прополіс і гарненько все перемішуємо. Потім вливаємо олію і залишаємо до повного охолодження. Обов’язково проціджуємо. Зберігати – у холодильнику.
Ця мазь чудово впорається з артрозом суглобів, бронхітом, остеохондрозом.
Мазь, яка добре загоює рани
Необхідно: сік перстачу гусячого (1 ст. л.), топлений свинячий жир (60 г), бджолиний віск (1 ч. л.), дрібка прополісу
Спосіб приготування:
Перемішуємо жир і сік, залишивши у теплому місці. Беремо віск і прополіс, але перед тим як їх додавати в посудину, ще раз інтенсивно перемішуємо жир із соком, щоб вийшла однорідна маса. Тепер додаємо прополіс і віск та знову усе ретельно перемішуємо.
Потім ставимо на маленький вогонь і доводимо до кипіння. Нехай суміш покипить близько 5 хвилин. Знімаємо з вогню і залишаємо у теплому місці на 2-2,5 години. Після того як мазь настоїться, її можна поставити у холодильник. Але обов’язково слід перемішувати її щогодини, аби вона змогла рівномірно загуснути.
Використовувати цю мазь дуже просто: намазуйте на рану, закриваючи пов’язкою.
Мазь з трави сухоцвіту проти ран, виразок, фурункулів
Необхідно: подрібнена і висушена трава сухоцвіту (10 г), вершкове масло, або рослинна олія (50 г), мед (1 ч. л.)
Спосіб приготування:
Усі інгредієнти ретельно розтираємо і наносимо на рану тричі на добу. Якщо на фурункул, то використовуємо лейкопластир. Усе заживе практично на очах!
Мазь проти діатезу
Необхідно: череда (1 ч. л.), оливкова олія (1,5 ст. л.), яєчний жовток.
Спосіб приготування:
Змішуємо череду з оливковою олією, підігріваємо на водяній бані до кипіння. Після охолодження – додаємо сирий яєчний жовток.
Таку мазь накладають на запалені ділянки шкіри від 15 до 20 хвилин, потім змивають теплою кип’яченою водою. Така мазь зніме свербіж і печіння, втихомирить неприємні відчуття і зробить шкіру хворого діатезом чистою від висипань.
Народна мазь проти варикозу
Необхідно: квіти календули (50 г), топлений свинячий жир (200 г)
Спосіб приготування:
Беремо свинячий жир, кладемо у металевий посуд і розігріваємо до утворення однорідної рідини. Додаємо подрібнену календулу у розтоплений свинячий жир і даємо закипіти. Далі суміш потрібно зняти з вогню і дати їй трохи настоятися. Потім народну мазь потрібно трохи розігріти, щоб можна було її процідити через марлю. Згодом суміш покласти в баночку з кришечкою. Її консистенція стане схожою на густий крем. Таку домашню мазь проти варикозу необхідно зберігати в холодильнику. Наносити засіб на пошкоджені ділянки у вигляді аплікацій. Для досягнення бажаного результату мазь від варикозного розширення вен необхідно використовувати кожен день протягом декількох місяців до повного одужання.
Мазь із живокосту
Необхідно: корінь живокосту, склянка води, 200-300 г заячого, або борсукового жиру, 8-10 крапель ефірної олії чайного дерева, 4-5 крапель ефірної олії евкаліпта і 4-5 крапель сандалової олії
Спосіб приготування:
Беремо 6 ст. ложок подрібненого сухого кореня живокосту. Заливаємо 1 склянкою води, доводимо до кипіння, накриваємо кришкою, залишаємо до повного вистигання. Цей відвар проціджуємо. Беремо 200-300 г заячого, або борсукового жиру. Якщо його немає, можна скористатися свинячим смальцем, у крайньому разі – вазеліном. Додаємо приблизно третину обсягу настою живокосту. Ретельно змішуємо інгредієнти, поступово вливаємо в емульсію решту настоянки. Додаємо 8-10 крапель ефірної олії чайного дерева, 4-5 крапель ефірної олії евкаліпта і 4-5 крапель сандалової олії. Ретельно вимішуємо отриману масу.
Цю лікарську мазь із живокосту треба зберігати у холодильнику в герметично закритій банці.
Мазь на основі живокосту – ефективні ліки проти багатьох недуг: удари і розтягування, закриті переломи кісток, остеохондроз, грижа міжхребцевих дисків, артрит, артроз, ішіас, міозит, радикуліт.
Мазь проти болю у м’язах
Необхідно: кокосова олія (60 мл), оливкова олія (60 мл), бджолиний віск (1 ст. л.), чорний мелений перець (1/4 ч. л.), мелений імбир (1/4 ч. л.), ефірна олія м’яти (20 крапель), ефірна олія евкаліпта (20 крапель), ефірна олія гвоздики (20 крапель)
Спосіб приготування:
У каструлю наливаємо воду і поміщаємо у неї металеву посудину, в якій на водяній бані будемо готувати мазь. Наливаємо у неї належну кількість кокосової та оливкової олії, додаємо перець і імбир. Суміш повинна нагріватися у гарячій воді протягом 20 хвилин.
Чорний перець та імбир у нашому рецепті будуть грати роль розігріваючих компонентів, які сприятимуть поліпшенню циркуляції крові та більш ефективному зняттю запалення і болю у м’язах.
Після закінчення 20 хвилин додайте у посудину віск і продовжуйте нагрівати суміш, поки віск повністю не розтане.
Застеліть друшляк кавовим фільтром і процідіть через цю конструкцію наш засіб проти болю у м’язах.
Настав час додати до рідини ефірні олії і востаннє ретельно перемішати суміш.
Заливаємо масу в банку. Засіб проти болю у м’язах своїми руками буде повністю готове до використання вже через кілька годин.
Ця мазь усуває запалення, нейтралізує біль у м’язах. Вона може стати справжнім порятунком після важкого робочого дня чи інтенсивного тренування.
Майже універсальна мазь
Необхідно: 100 мл єлею (можна попросити у церкві), або оливкової олії, 40 г бджолиного воску, 1/3 ч. л. цукрового піску.
Спосіб приготування:
Необхідно покласти в емальований посуд 100 мл єлею, або оливкової олії, 40 г бджолиного воску, 1/3 ч.л. цукрового піску і гріти все на повільному вогні, постійно помішуючи, до повного розчинення і отримання однорідної маси. Після охолодження мазь готова. Зберігати готову мазь потрібно у холодильнику в скляному посуді не більше року. Можна додавати у мазь сухі, розтерті на порошок, квітки календули, ромашки або траву чистотілу. Обробляти маззю проблемні місця до одужання.
Ця мазь гоїть пролежні, опіки, садна тріщин, рани, герпес, допомагає при загостренні хвороб нирок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар