
Меланома — небезпечний новоутвiр, який найчастіше розвивається на шкірі (на мiсцi родимки чи пiгментної плями). Втім, ця пухлина може утворитися й на райдужній оболонці ока.
-- Новоутвiр в оцi може розвиватися майже безсимптомно, -- каже Сергiй Риков, доктор медичних наук, професор кафедри офтальмологiї НМАПО. -- Серед характерних ознак -- зниження зору, поява незрозумiлих вiдблискiв перед очима, змiна форми сприйняття предметiв чи кольору райдужки. Такi сигнали можуть свiдчити i про iншi недуги, а колiр очей може змiнюватися впродовж цiлого життя, що є цiлком нормально, проте, помiтивши бодай один з цих симптомiв, варто негайно пройти обстеження.
Рiч у тiм, що меланома -- дуже агресивна пухлина. I серед усiх онкозахворювань ока вона найпоширенiша. У 15% випадкiв саме ця патологiя призводить до смертi пацiєнта.
Тож якщо у когось на шкiрi багато родимок, пiгментних плям (це скупчення меланоцитiв, а отже, є i ризик їх злоякiсного переродження), то це сигнал не лише тримати пiд контролем шкiру, але й бодай раз на рiк перевiряти очi, щоб якомога ранiше виявити новоутвiр. Особливо ризикують люди свiтлоокi, свiтлошкiрi, а також тi, в кого в родинi хтось хворiє чи хворiв на меланому. Ще у минулому столiття головним методом лiкування цiєї патологiї ока була хiрургiчна операцiя. Нинi застосовують сучаснi малоiнвазивнi технологiї, що дають змогу зберегти око пацiєнтовi. Але це, повторюю, можливо на раннiх стадiях розвитку недуги.
-- Як уберегтися вiд цiєї хвороби?
-- Одна з причин виникнення меланоми ока, як i шкiри, -- агресивнi сонячнi променi. Очi слiд берегти вiд ультрафiолету. А це означає, що у сонячну днину слiд обов'язково надягати захиснi окуляри.

Але важливо, щоб вони були сiрi, коричневi або зеленi. Червоний та синiй кольори -- агресивнi для очей. Не слiд забувати, що окуляри мають рiзний ступiнь затемнення. Якщо для прогулянок в лiсi пiдходять лiнзи з 49%-ним затемненням, а у мiстi -- з 60%-ним, то для перебування в горах слiд подбати про максимальний -- 90%-ний ступiнь захисту.
Джерело: Добрий лікар
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар