
Грип уже який тиждень косить буковинців. Аби вберегти від нього дітей, на вимушені канікули пішли чи не всі школярі області, включно з міськими – карантин продовжили до 1 лютого.
Втім, епопея із закриттям шкіл у Чернівцях тривала не один тиждень. Попри те, що дітей у школах з кожним днем все меншало, закривати їх не поспішали. Мовляв, це звичне явище для зими – всі хворіють, з ким не буває. І лише тоді, коли кількість школярів у навчальних закладах стала критично малою, школи, за розпорядженням міського голови, таки закрили. Як то кажуть, поки грім не гримне, мужик не перехреститься. Спочатку – на тиждень, потім продовжили.
Стосується це і позашкільних закладів – вони на карантині лише від цього понеділка, та вишів – студенти, за попередніми даними, на заняття підуть аж 8 лютого. Хоча садочки закрили не всюди.
Директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, каже, що кожен район самостійно вирішував, чи варто закривати навчальні заклади на карантин.
Керівництво кожного району самостійно вирішує, чи закривати навчальні заклади на карантин
- Зважають, чи зростає кількість відсутніх, - розповідає О. Палійчук. – Але сьогодні навчальний процес призупинено майже у всіх районах. Це стосується і шкіл, і садочків.
- У Чернівцях мова йде лише про закриття шкіл. Садочки не можуть закрити, адже це спричинить незручність для батьків, - каже О. Палійчук. – Тому якщо все нормально з відвідуванням, а кількість хворих невелика – вони працюють.
Чиновники кажуть, діти у садочках не хворіють
За словами Сергія Мартинюка, начальника управління освіти Чернівецької міської ради, у дошкільних закладах поки епідпоріг не перевищено, і рекомендацій про закриття ще немає. Як тільки спостерігатиметься негативна динаміка – отоді їх закриють.
- Нині епідпоріг складає 16-17%, і динаміки розвитку немає, - каже С. Мартинюк. - Та і школи мають свою специфіку – діти бігають коридорами, переходять з класу в клас, відповідно, рухаються, спілкуються між собою. А у садочку ізольоване навчання. Якщо, звісно, у когось немає явних ознак хвороби. Діти там в одному приміщенні, без масових заходів. Тому як такої загрози немає. Якщо візуально видно, що у дитини є ознаки хвороби, її, звісно, не приймуть. Та і батьки нині налякані.
Вихователі запевняють, що у садочках проводять профілактичні заходи, приміщення провітрюють, а діток вигулюють на свіжому повітрі та добре харчують. До того ж самі вихователі ходять у масках.
Але, як свідчить практика, маска – не панацея від зараження. Тим паче, найбільш небезпечне місце – громадський транспорт. Навіть якщо у садочку чи будь-якому іншому навчальному закладі дотримуються всіх правил гігієни, підчепити болячку можна просто на вулиці, або в маршрутці чи тролейбусі. Одне слово – дорогою до садочка, школи чи університету.
До того ж, самі лікарі радять уникати великого скупчення люду, адже тоді ймовірність зараження зростає в рази. Якщо без транспорту не обійтися, то, можливо, варто відмовитися хоча б від будь-яких масових заходів – мітингів, зборів чи нагороджень? Лише на період епідемії. Адже яка користь з карантину, якщо діти, та й дорослі ходять на льодовий майданчик чи просто гуляють вулицями? Приміром у розпал епідемії в Чернівцях у Будинку культури проводитимуть мітинг-реквієм. Чи доцільно його проводити нині, коли півміста скосило грипом? Можливо, його варто було б перенести. Адже з таким успіхом, карантин триватиме не тиждень, а до кінця зими.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар