Перевищення епідемічного порога щонайменше вдвічі зареєстровано у місті Чернівці та у всіх районах області, окрім Путильського та Хотинського. Від 1 до 25 січня померли п’ятеро дорослих від пневмонії, викликаної грипом А(H1N1): один в обласній лікарні, двоє у лікарні «Швидкої медичної допомоги» та двоє – батьки трьох дітей – у Сокирянській районній лікарні.
Станом на 25 січня у реанімаційних відділеннях перебувають ще з десяток хворих на пневмонію. У стаціонарах Чернівецької області лікують 720 пацієнтів, з яких 24 – вагітні жінки. Дві з них – у реанімації.
Критична статистика і в Україні загалом: уже 83 людини померли через захворювання на грип.
– Уже є 83 підтверджені летальні випадки, – констатує міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. – У цілому в країні грипують 2,6 мільйона наших громадян.
Замість масок – респіратори
Одні у буквальному сенсі чхають на всіх: самі на ногах переносять недугу та оточенню не дають пасти задніх. Інші потирають руки і заробляють на масовому захворюванні. Українцям активно пропонують вакцинуватися проти грипу навіть у розпал епідемії. Мало того, у МОЗ радять захищатися... респіраторами. Мабуть, програму максимум з реалізації масок аптекарі уже виконали.
«Насправді вірус грипу не є стійким на об’єктах довкілля. Навіть нагрівання до 50-60 градусів буде для нього вбивчим. Тож дієвими засобами є часте вологе прибирання і провітрювання»
Н. Гопко
– Маска не є ефективною для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Звичайна хірургічна маска пропускає повітря, пропускає, відповідно, вірус. Вона може захистити, якщо хвора людина на себе надягне маску і буде спілкуватися з вами, тож ці крапельки слизу, які містять вірус, будуть осідати на масці та затримуватися, – відзначає головний позаштатний епідеміолог МОЗ Ірина Колеснікова.
За її словами, захистити від вірусу грипу можуть респіратори.
– Тільки респіратор може захистити, – наголошує головний позаштатний епідеміолог МОЗ.
Особливості грипування на Буковині
– Загалом від вересня у Чернівецькій області захворіло (на ГРВІ, грип та пневмонії, – авт.) близько 58000 осіб, – розповідає головний державний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко – Сьогодні (25 січня, – авт.) нема підстав вважати, що ситуація близька до стабілізації, бо реєструємо суттєву кількість хворих, надалі відзначаємо досить велику кількість осіб, які мають важчий перебіг захворювання і потребують надання медичної допомоги в умовах стаціонару.
За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук, на Буковині відсоток захворілих дітей складає 47,6.
– Що стосується структури, то в Україні загалом частіше хворіють діти від 0 до 4 років, тоді як в нас більша частка серед захворілих дітей – від 5 до 14 років. Тобто цим ми відмінні від загальноукраїнських показників, – пояснює М. Поліщук.
– Це доводить правильність прийнятих рішень стосовно введення обмежувальних заходів у навчальних закладах, оскільки найчастіше хворіє категорія дітей шкільного віку, – додає Н. Гопко.
Чхайте у лікоть
На запитання «Погляду»: «Де у місті можна побачити здійснення конкретних заходів боротьби із грипом?», охоронці здоров’я здивовано розводять руками. А на уточнююче: «Чи їздили у громадському транспорті, чи бачили, що салони маршруток і тролейбусів не прибирали з їхнього народження і там не лише грипу можна набратися, але і чуми?» – відповідають: «Дякуємо за інформацію – перевіримо».
– Насправді мити руки після користування громадським транспортом буде актуальним хоч тому, що їхня дезінфекція відбувається між рейсами, – каже Н. Гопко. – Навіть за умови щосекундної дезінфекції транспорту, якщо туди зайде хворий на грип, то всі, хто користуватиметься в ту хвилину чи годину громадським транспортом, все одно матимуть шанси захворіти.
– Пам’ятаєте рекомендації Комаровського? Вчіться хчати в лікоть, а не в долоню, – радить М. Поліщук. – Не подавайте руки нікому у період грипу. Носіть маску у людному місці, а не наодинці. Захворів – сиди вдома.
Від «Погляду» чиновникам, які відповідають за безпеку людей в області, повідомляємо, що жодні карантинні заходи не працюють. Діти не йдуть до школи, але відвідують кінотеатри, гуртки, розважаються на ковзанках, дорослих скликають на різні масовки, аби когось вшанувати, чи засудити. Шановні охоронці здоров’я, які є на державних посадах, надішліть до редакції газети «Погляд» список організаторів масових заходів під час карантину, яких було оштрафовано за стимулювання росту епідемії грипу. Зобов’язуємося його оприлюднити.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар