
Навесні всі хочуть виглядати гарно, доглянуто. Проте у багатьох у цей період починаються проблеми з волоссям та нігтями. А це не лише естетична, але і серйозна медична проблема.
Якщо є проблеми з волоссям, треба пройти цілий спектр обстежень
- Проблема випадіння волосся дуже актуальна для нашого регіону. Чимраз більше людей звертаються із такою проблемою. Причини випадіння волосся можуть бути різними. Нині медицина дає змогу діагностувати усі ці причини. Найбільш розповсюдженим захворюванням є вогнищева алопеція, котра може проявлятися вогнищами, а може бути у вигляді дифузного випадіння волосся. У групу ризику потрапляють чоловіки та жінки до сорока років, - розповідає дерматолог-косметолог Ірина Прохорова. - Якщо випадіння волосся триває до двох місяців, то це гострий процес, якщо більше двох місяців, то це хронічне. У будь-якому разі не варто зволікати та обов’язково звернутися до лікаря і дотримуватися порад. Зокрема, потрібно обстежити функцію щитоподібної залози, також треба звернути увагу на стан органів травлення та ротової порожнини. І звичайно, пройти консультацію у невропатолога, бо часто та чи інша проблема пов’язана з порушенням мікроциркуляції, якщо є така проблема, то негайно треба лікуватися. Так само не завадить пройти консультацію у ЛОРа. Хай би які проблеми виявили лікарі, братися за лікування потрібно негайно. І звичайно ж, треба пройти спектр обстежень у лікаря-дерматолога.
Волосся та нігті пов’язані
- До речі, при діагностуванні проблем із волоссям не слід забувати і про нігті. Адже при тяжких формах випадіння волосся можуть страждати і нігті. Зокрема, можуть виникати такі проблеми, як поява точкових вдавлень на нігтях, продовгувата смугастість нігтів, омігорексис або розшарування нігтя. Бувають стани, коли ніготь повністю відділяється від ложа. І відділяється не з вільного краю, а з росткової зони. Це також є серйозною проблемою. Це відбувається дуже швидко. Тому треба звертати увагу на перші симптоми. Також трапляється ложкоподібна деформація нігтя, це, як водиться, перший, другий, третій палець на руках. Така зміна так само доволі швидка. Також буває знебарвлення нігтів, коли вони повністю стають білими. Є така патологія, як лінія Бо - це таке поперечне заглиблення нігтя на руках і ногах. Це може бути окрема хвороба і може бути симптомом випадіння волосся. Плюс це явище проявляється тоді, коли людина нервується. Дуже часто трапляється така патологія, як хвилеподібні нігті. І так само при випадінні волосся. Якщо діагностувати хворобу правильно, то лікування, котре дасть результати, підібрати легше, - продовжує лікар.
Правильний раціон вбереже від проблем із волоссям та нігтями
Навесні волосся часто виглядає тьмяним, стає сухим, нігті – ламкими. Все це є наслідком і ознакою авітамінозу та дефіциту багатьох мікроелементів. Дефіцитними станами навесні страждають практично всі.
- Дуже важливо, аби у цей період в організм надходила необхідна кількість поживних речовин. Потрібно збагатити свій раціон. Особливо це стосується тих людей, котрі дотримуються посту. Тому що в раціоні повинно бути достатньо білкової їди. А для тих, хто постить, це велика проблема, тому що, в основному, білок – це продукти тваринного походження. А білок складає основу волосся та нігтьової пластини і тому є дуже необхідним. Якщо людина не вживає молочних продуктів, м'яса, риби, яєць, то їй необхідно звернути увагу на такі продукти, як квасоля, горіхи, соя, бо вони багаті на білок, - пояснює лікар дерматолог-косметолог Юліана Войтів. - Крім того, м’ясні продукти багаті на такі елементи, як залізо, кальцій і їх так само не вистачає у весняний період, особливо людям, які не вживають цих продуктів. Заліза достатньо є в печінці, червоному м’ясі, молюсках. А з рослинної їжі воно засвоюється дуже погано і тільки із вітаміном С. Тому зараз найкращим джерелом заліза з рослинної їжі є яблука, банани, хурма, гранат, але в поєднанні з апельсинами, ківі, червоним перцем, капустою.
Ще нігтям та волоссю дуже потрібні такі мікроелементи, як цинк і сірка. Вони містяться у пшеничних висівках, пророслих зернах, гарбузовому та соняшниковому насінні. Тому ці продукти потрібно вживати у великій кількості.
Хай би які проблеми виявили лікарі, братися за лікування потрібно негайно
Дуже важливим є кальцій. Його ми переважно, а саме 75% добової норми, черпаємо з молочних продуктів. Для тих, хто не може їх вживати, кальцій можна черпати зі шпинату, броколі, паростків пшениці, кунжутного насіння, маку.
Тобто основне, що наразі потрібно в цей період для волосся та нігтів – це різноманітний раціон. Якщо можливості урізноманітнювати раціон немає, потрібно вживати полівітаміни з мікроелементами, та їх має призначати лікар.
Волоссю та нігтям треба відпочивати від «краси»
- Навесні також можна підстригти кінчики волосся, якщо вони сухі та ламкі. Адже посічені кінчики дуже сплутують волосся, воно через це ще більше випадає. Що стосується фарбування волосся, то для цього треба використовувати лише якісні засоби, дотримуючись інструкції, або не фарбувати взагалі. Інакше лише зіпсуєте волосся і нічого гарного з цього не вийде. Так само слід враховувати, що вже інтенсивніше пригріває сонечко і якщо використовуєте засоби для укладки, то краще обирати ті, що містять УФ-фільтри, - радить Ю. Войтів. - Що стосується манікюру, то тут дуже важливо, якщо жінка ходить до майстра, щоб у неї був або власний набір інструментів, або впевненість у тому, що майстер правильно стерилізує їх. Звичайно, перевірити це вкрай важко, тому краще за вибором майстра придбати інструменти і таким чином убезпечити себе від різних нехороших інфекцій, зокрема грибків, гепатиту тощо. Якщо користуємося звичайним лаком, то варто використовувати основу, яка захищає нігтьову пластину. Також зараз дуже популярними є гелеві нігті та гель-лак. Від них нігтьовій пластині треба відпочивати раз на півроку місяць-два, аби повністю відросла нігтьова пластина, відновилася.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар