
4 лютого з нагоди Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями відбулася спільна прес-конференція керівників Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру та кафедри онкології БДМУ.
За даними медиків, на Буковині щорічно виявляють близько 2300 нових онкологічних випадків, а всього на обліку перебувають 20245 онкологічних хворих.
– Щодо наявності хіміопрепаратів, то, на жаль, ситуація дуже погана, – відзначив заступник головного лікаря Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру Ілля Тащук. – І забезпечити хворих, навіть пільгових верств населення, ми не маємо змоги.
– Єдине, кого забезпечуємо безкоштовним лікуванням – найближчих родичів атовців, які вооють на Сході, – додає головний лікар Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру Анатолій Гонца.
Медики наголошують, що сьогодні вони мають хороших фахівців, які стажувалися і у Німеччині, і у Швеції, тож можуть працювати за європейськими стандартами. Єдине «але» – брак ліків та необхідного фінансування.
За словами завідувача кафедри онкології та радіології БДМУ Олександра Іващука, проблему поглиблюють у вищих ешелонах влади.
– Екс-міністр МОЗ Олександр Аніщенко з Донецька ще тоді казав: «Робіть приватні кабінети, робіть лікарні і надавайте допомогу онкохворим». Зараз також повертаємося до цього, – розповідає О. Іващук. – Уже ведуть подібні розмови, якісь бізнес-проекти роблять. Про що це свідчить? Онкологію кидають на вільні хліба. Це в той час, коли в усьому світі хіміотерапію здійснюють пацієнтам державним коштом. Якщо у нашій державі буде бізнес-підхід, то про що йде мова? Ми можемо хоч найсучасніше обладнання, хоч апарат «Да Вінчі» поставити, та чи буде толк?..
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар