
Через масове захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип зокрема, навчання призупинили у всіх загальноосвітніх закладах області.
За неофіційною інформацією, буковинці масово грипують і уже є чимало випадків смертей від ускладнень цієї небезпечної недуги.
Стосовно тієї ж офіційної інформації щодо смертності від грипу в Україні, то міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі підтвердив, що «у нас є 51 летальний випадок, пов’язаний із грипом. Це – через пізнє звернення людей до лікарів. Навіть якщо сумніваєтеся – грип це чи ні – звертайтеся до поліклініки, лікарні».
Загалом на Буковині при проведенні лабораторних вірусологічних досліджень виявлено циркуляцію вірусу парагрипу, аденовірусу, RS-вірусу та вірусу грипу А(Н1N1), повідомляють у Головному управлінні Держсанепідслужби у Чернівецькій області.
За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук, важливими складовими у боротьбі із грипом є не лише профілактика та обмежувальні заходи, але і лікування.
Побічні дії «Таміфлю»
Виробник: "F.Hoffmann-La Roche Ltd", Швейцарія
Ціна: 1393.85 грн
Найчастішими небажаними явищами у 1887 хворих (включаючи пацієнтів, що одержували «Таміфлю» по 75 мг 2 рази на добу, по 150 мг 2 рази на добу і плацебо) у контрольованих клінічних дослідженнях були нудота і блювання. Вони мали транзиторний характер і виникали, як правило, після прийому першої дози. У більшості випадків ці реакції не вимагали відміни препарату.
Резюме по небажаних явищах при лікуванні вірусного грипу (зараження природним шляхом) препаратом “Таміфлю” у дозі 75 мг 2 рази на добу: нудота, блювання, діарея, бронхіт, біль у животі, запаморочення, головний біль, кашель, безсоння, слабкість.
Джерело: mozdocs.kiev.ua. Інструкція для застосування ТАМІФЛЮ
Наші заклади забезпечені «Таміфлю», який було закуплено шість років тому, і його термін зберігання закінчується тільки у восьмому місяці 2016 року. Тобто ми забезпечені цим препаратом на весь сезон. Тож якщо буде виникати така потреба, у пацієнта є можливість отримати необхідне лікування.
– В інструкції до «Таміфлю» вказано багато побічних дій. Тому його вважають нехорошим препаратом...
– Такої інформації не було ніде. Такі рухи були лише у ЗМІ. Щодо медичного протоколу, то такої інфомації, що це поганий препарат – ніде не було. До речі, упродовж цих років до мене зверталися пацієнти, які є мешканцями Румунії і Молдови, тобто там протокольне лікування впроваджено так само, як у нас. І там діти п’ятирічного віку в амбулаторних умовах отримують «Таміфлю» автоматично. Взагалі кожен лікарський засіб може мати якісь побічні дії, але якщо приймаєте препарат при пневмонії, то легке запаморочення – майже нічого проти того, що жити чи ні.
– «Таміфлю» видають пацієнтам безкоштовно?
– У нас є препарати за державними поставками і, відповідно, вони марковані: «Не для продажу». Їх безкоштовно отримує пацієнт стаціонару, також є препарат у міській дитячій поліклініці. Тобто якщо лікар призначає, то хворий має можливість отримати. Але дитині навіть цілої упаковки не треба на один курс.
Щодо профілактики грипу, М. Поліщук зауважила:
– Прості речі рятують життя: захворів – сиди вдома, якщо є підозра на грип – мийте руки і вакцинуйтеся. Тобто є три позиції, три прості речі, які рятують життя людини.
Але далеко не всі дотримуються цих правил. Ось у період «Маланка-фесту» до Чернівців приїздив заступник міністра охорони здоров’я України – керівник апарату Міністерства охорони здоров’я України Роман Василишин. Він рекламував не лише реформи у галузі медицини, але і наголошував на необхідності щеплюватися проти грипу. Розповідав, що сьогодні щеплені в Україні проти грипу – 0,03%. Водночас Р. Василишин робити собі щеплення не поспішає.
– Я особисто ніколи не щеплююся, – зізнався заступник міністра охорони здоров’я. – Чому? Смішно слухати, але я веду здоровий спосіб життя і всіх до цього запрошую. Кожного дня вранці бігаю. У мене нема ні Нового року, ні дня народження, щоб я не бігав. У своєму житті ні разу, клянуся, не хворів грипом і ні разу не колов антибіотики. Таких осіб, мабуть, не дуже багато. Проте у мене є всі необхідні щеплення згідно із законодавством України, які потрібні, а ті, які «хочеш» чи «не хочеш» і від грипу зокрема, я кажу чесно, що ні. Але я пояснив чому.
До речі, з початку епідсезону 2015-2016 років у Чернівецькій області проти грипу щеплено 2 674 особи, з них 1 710 медичних працівників.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар