
Як повідомляють в адміністрації Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни, за перше півріччя 2019 року в закладі охорони здоров’я проліковано понад 2300 осіб. Серед них – ветерани війни, учасники бойових дій, інваліди війни й прирівняні до даних категорій особи. У числі пацієнтів госпіталю велику групу складають учасники АТО та ООС. Про це йдеться на сайті департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
За інформацією завідуючої поліклінічним відділення Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни Катерини Шестакової, у даній медичній установі учасники АТО та ООС можуть отримати не тільки лікування, а й допомогу у вирішенні медико-соціальних питань. Оскільки госпіталь є координуючою установою в області з питань оформлення статусу ветерана війни й отримання інвалідності, тут допомагають підготувати усі необхідні документи для освідчення на МСЕК.
Аби забезпечити належний рівень надання медичної допомоги пацієнтам, у закладі посилено працюють над покращенням матеріально-технічної бази. Зокрема, протягом останніх трьох років для закладу було придбано сучасний рентгенологічний апарат, вартістю близько 2 млн. 800 тис. грн. та автомобіль для транспортування хворих, який коштував 550 тис. грн. Також було проведено капітальний ремонт харчоблоку медичної установи, що коштувало понад 900 тис. грн., заміну вікон на металопластикові загальною вартістю 1 млн. 495 тис. грн., монтаж системи пожежної сигналізації, що склало 860 тис. грн. тощо.
Як відзначає Катерина Шестакова незабаром у госпіталь з’явиться відділення відновного лікування для учасників бойових дій. Наразі триває активна робота з організації функціонування даного відділення.
– Відділення відновного лікування створюється за ініціативи Департаменту охорони здоров’я та на прохання учасників АТО й ООС. Для учасників бойових дій й колишніх фронтовиків реабілітація знаходиться на першому місці. Тож є велика необхідність в організації роботи даного відділення. Заплановано, що основна увага там буде приділятись сучасним фізіотерапевтичним і відновним методам лікування. Крім того, передбачається запровадження на базі цього нового відділення і психологічної реабілітації, – відзначає фахівець.
Питання забезпечення реабілітації та відновного лікування у стінах госпіталю ветеранів війни ретельно вивчалось із початку поточного року. Буковинські фахівці їздили переймати досвід у хмельницьких колег, у яких аналогічне відділення ефективно працює вже тривалий час. Також над організацією роботи нового відділення у закладі працювали відповідні комісії, створені Департаментом ОЗ.
Крім того, Катерина Шестакова розповідає, що під час створення відділення відновного лікування враховуються пропозиції учасників бойових дій, зокрема Олександра Кольберта, котрий ще декілька років тому зауважував на необхідності такого відділення у госпіталі. Він розробив близько трьох десятків пропозицій щодо функціонування відділення відновного лікування, які орієнтовані на європейський досвід. Частина з них уже включена в роботу, а частина ще вивчається.
У рамках організації реабілітаційної допомоги на базі госпіталю планується капітальний ремонт відповідних приміщень та придбання сучасного медичного обладнання.
На засідання найближчих сесій Чернівецької обласної ради планують винести питання про зміни у штатному розписі госпіталю, що дозволить ввести нові посади медичних фахівців та розгорнути 10 додаткових ліжок.


\

.w800.jpg)



Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар