
Державна медицина в Україні хоч нібито мала би бути якісною, доступною і безкоштовною, щороку стає менш якісною, дорогою та недоступною для громадян. Як не дивно, та реформи, які б мали поліпшувати стан справ, діють із точністю до навпаки, ігноруючи інтереси хворих, для яких безпосередньо медичне забезпечення і потрібне. Отож, наразі очільники медицини у державі взялися за скорочення лікарняних ліжкомісць, яких, до речі, і так не всюди вистачало. Напевно, ми стали міцнішими і здоровішими. Тому, на думку чиновників, 60 ліжок – достатня кількість для 10 тисяч населення.
На Буковині вже роблять перші підрахунки та вирішують, скільки та де скоротять місць. За попередніми даними, їх поменшає майже на півтори тисячі.
- Забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками в області на 1 січня 2016 року складає 75,8 на 10 тисяч населення, або 6877 бюджетних та госпрозрахункових ліжок, - пояснює директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць. – Для приведення показника забезпеченості ліжками до вимог наказу МОЗ України від 1 лютого 2016 року, а саме 60 на 10 тисяч в ЛПЗ області потрібно скоротити 1436 стаціонарних ліжок, себто до 5441 ліжка.
Щоправда, у департаменті охорони здоров’я кажуть, що поки що цифри не є остаточними. Бо над цим ще працює робоча група. Кожен заклад розглядатимуть окремо і реформуватимуть відповідно до специфіки та потреб закладу. Чиновники обіцяють, що робитимуть все, аби люди і надалі могли отримувати необхідну медичну допомогу.
Отож, медицина стане ще більш «доступною». А з огляду на якість, умови, а подекуди ще й паскудне ставлення персоналу, таке реформування, швидше за все, дасть дорогу приватним клінікам, де послуги хоч і платні, проте привітний персонал, чітка процедура розрахунків, нове обладнання та умови ліпші. Щоправда, як воно буде насправді та куди докотиться українська медицина, покаже час.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар