
Весна – не лише час пробудження природи, але і той період, коли люди прискіпливіше оглядають себе у дзеркалі після «зимової сплячки». Зайві кілограми візуально додають років, позбавляють юначої легкості та мобільності. Мало того, неправильне харчування у поєднанні із малорухливим способом життя, шкідливими звичками притягують нові недуги. Деякі персонажі вважають, що вирішувати ці завдання необхідно грунтовно і... встановити замок на холодильник. Зазвичай періодичне недоїдання дає швидкий результат, але очманілий після такого «голодного терору» організм набирає ще більше ваги – запасається на потім. Радикальні способи можуть принести більшої шкоди, аніж користі. Тож варто переглянути свій стиль життя, зайнятися спортом, ретельно продумувати збалансований раціон харчування тощо. Наприклад, можна розпочати із ефективної дієти та здійснення вправ для преса, які легко зробити вдома. Погодьтеся, «пивні» животики інколи виглядають настільки природно, що схожі на бажану вагітність. Чи хочеться вам отримувати такі привітання від навколишніх?..
П’ятисходинкова дієта
Вона чудово підійде тим людям, які не хочуть займатися виснажливими голодуваннями. Суть дієти проста: кожен із п’яти днів – це чергова сходинка до бажаного результату, яка виконує свою функцію. Для більшої мотивації можна схематично зобразити сходинки, відзначаючи уже подолані.
1 сходинка – очищувальна. У меню першого дня очищення входить мінеральна вода, активоване вугілля і кілограм яблук будь-якого сорту. Цей день дуже важливий, адже організм вимагає очищення від давно накопичених шлаків, токсинів і повинен бути підготовлений до подальших сходинок дієти. Етап сприяє очищенню кишечнику і прискоренню метаболізму. Пектин у складі яблук стимулює обмін речовин, знижує апетит і посилює роботу активованого вугілля, який своєю чергою абсорбує токсини. А мінеральна вода, яку слід випивати протягом дня, не лише вимиває шлаки, але і забезпечує клітини необхідною кількістю рідини та мінеральних солей. У перший день результатом стає очищення травного тракту, втрата 1-2 кг ваги, а також готовність до наступної сходинки.
2 сходинка – відновлювальна. Другий день має в своєму меню літр кефіру, 600 г сиру і негазовану мінеральну воду. Оскільки днем раніше була проведена очистка, то на цьому етапі необхідне відновлення мікрофлори кишечнику, його заселення біфідо- і лактобактеріями. Одним із кращих способів виконання такого завдання є вживання кисломолочних продуктів. Крім того, що «кисломолочка» є джерелом корисних бактерій, вона ще і нормалізує всмоктуваність кишечнику. За цей день організм у середньому втрачає два кілограми зайвої ваги.
3 сходинка – енергетична. Третій день так само не обходиться без мінеральної води. Оскільки метою цієї сходинки є поповнення недоодержаної за перші два дні дієти енергії, то в меню включається 300 г родзинок і 2 столові ложки меду – продукти з великим вмістом глюкози. Цього дня темпи схуднення будуть знижені, чого боятися не потрібно. Запаси глікогену за два дні вичерпалися, а без нього неможливо розщеплення жирових клітин, то у цей період необхідне введення продуктів, що містять цукор. Це знижує стрес для організму, глюкоза лише підтримує сили без ризику збільшення жирового прошарку. За третій день можна втратити до кілограма ваги.
4 сходинка – будівельна. Четвертий день передбачає вживання 500 г м’яса індички або курячого філе. Вода без газу і далі має бути як обов’язковий елемент дієти. Цей період також спрямований на усунення зайвих обсягів. Організм відчуває своєрідний шок, адже кардинальні зміни у харчуванні змінюють частоту ділення клітин, склад крові та знижують швидкість роботи внутрішніх органів. Саме тому так необхідно введення тваринного білка, в ролі якого виступає найкращим чином м’ясо птиці. Крім білка, воно поповнить запаси частини вітамінів, мікроелементів і мінералів. Четверта сходинка сприяє прискоренню регенеративних процесів, а втрата зайвої ваги триває. Результатом може стати зниження ваги до кілограма або трохи більше.
5 сходинка – спалювальна. П’ятий день дієти спрямований саме на ліквідацію великої частини жирового прошарку. Меню складається з 200 г вівсяних пластівців, з яких слід зварити кашу на воді, 1 кг сирих овочів і фруктів і, звичайно, мінеральної води. За рахунок «неживої» клітковини вівсянки і «живої», яку черпаємо з фруктів і овочів, створюється негативний енергетичний баланс. Організм витрачає додаткову енергію і резерви у вигляді підшкірного жиру, що і є поясненням зниження ваги. Паралельно рослинні волокна нейтралізують токсини білкового розпаду: пориста структура овочів і фруктів наче губка всотує токсини і шлаки кишечнику. Цього дня можна скинути від 1 до 2,5 кг.
P.S. Ця дієта не вимагає змін у розпорядку дня чи складних кулінарних приготувань. За необхідності її можна повторювати час від часу, проте вельми бажана консультація лікаря перед початком дієти.
Удома. SPA-процедури
Готуємо дієві антицелюлітні скраби
У салонах проводять процедуру обробки скрабом проблемних зон, але і в домашніх умовах приготувати антицелюлітний скраб нескладно. Абразивами для виробництва скрабу можуть служити всі дрібні частинки природного походження. Наприклад, мелена горіхова шкаралупа, сіль, кава. Допоміжними речовинами може слугувати сировина натурального походження – мед, рослинні олії, фрукти, овочі, ягоди тощо. Після застосування скрабу шкіра готова до нанесення антицелюлітного крему або гелю.
Кавовий скраб
Кофеїн відомий своєю властивістю прискорення кровообігу в шкірі, і кава є потужним природним антиоксидантом.
Не викидайте використану кавову гущу, а збирайте її і готуйте з неї скраб. Кілька ложок гущі змішайте з рідким медом, додайте в цю суміш трохи олії оливи або мигдалю, апельсина або будь-якої іншої. За 15 хвилин до прийняття душу нанесіть на все тіло скраб і особливо потріть делікатно шкіру на животі, стегнах, сідницях, ногах. Прийміть душ і змастіть тіло зволожуючим лосьйоном.
Сольовий скраб
Морська сіль – це дієвий компонент антицелюлітного комплексу. Її можна комбінувати з натуральними оліями і медом.
Змішайте морську сіль з будь-якою олією, наприклад, абрикосовою або тропічних фруктів. Натріть акуратно тіло, роблячи при цьому масаж проблемних зон. Дуже скоро сіль почне діяти на шкіру, ви відчуєте поколювання і печіння. Коли шкіра почервоніє, змити скраб теплою водою і змастити тіло живильним кремом.
Цукровий скраб
Це латиноамериканський рецепт скрабу. Змішайте 100 г коричневого цукру з олією кокоса. Додайте в скраб трохи вершків, вичавіть сік одного лимона і капніть кілька мілілітрів рожевої ефірної олії. Натріть тіло скрабом, помасажуйте і змивайте без гелю.
Вівсяний скраб
Цей скраб рекомендовано використовувати для чутливої шкіри. Змішайте вівсяні пластівці з натуральним йогуртом або кефіром, додайте в цю масу трохи меду і натріть скрабом все тіло, масажуючи всі його ділянки.
Манний скраб
Змішайте 50 г манної крупи зі сметаною і медом. Помасажуйте тіло скрабом і через 10-15 хвилин прийміть теплий душ. Замість сметани у скраб можна покласти гель для душу з кремом.

Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар